Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bihari és társa végrehajtói...

Bihari és társa végrehajtói iroda?

Figyelt kérdés

1 nap eltéréssel két levelet küldtek, nem vettem még át, hétfőn fogom.

A nav dolgozik behajtás céljából külsős céggel? Van valakinek ötlete, hogy ugyanaz a cég miért küldhet két levelet így egy nap eltéréssel? Vagy esetleg tudjátok milyen ügyekben jár el ez az iroda? Alig találtam róluk valamit a neten, csak hogy kis cég, ingatlanokkal kapcsolatos dolgokkal is foglalkozik ,nehéz őket elérni és itt ki is merült :/



2021. ápr. 25. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Pár óra múlva megtudod. Gondolod, hogy valaki ott dolgozik és leírja, mi van a 2 levélben?
2021. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jézusom nem, gondoltam hátha van itt valaki akinek van tapasztalata velük vagy hallott róluk.
2021. ápr. 26. 00:07
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Van tartozasod ami vegrehajtasra kerulhetett? Ha nincs, nincs mitol felni. Ha van, ugyis tudod mit keresnek rajtad, csak azt nem, hogy pontosan mennyit - na ez lesz az igazi meglepi.
2021. ápr. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Végigidegeskedtem a hétvégét, nyilván én is tudom hogy amint elolvasom megtudom mégis mi van.

Veletek sose volt olyan, hogy előre fel akartátok volna készíteni magatokat a lehetséges kimenetelekre?

Tapasztalatokra lennék kiváncsi, és válaszokra amik a konkrét kérdésekre vonatkoznak. Feltételezem hogy a nav nem egy 3 fős céggel akar behajtani tartozást, mással meg tudtommal nincs vaj a fülem mögött- de jól esne a megerősítés pl.

2021. ápr. 26. 01:58
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Végrehajtó az végrehajtó, akár NAVos tartozás is lehet
2021. ápr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Végrehajtó Irodától kapsz levelet. Vajon mégis mit írhatnak benne?


Valószínűleg valamilyen végrehajtásra került tartozásod van. NAV csak akkor jön képbe az ÖBV-vel együtt (önálló bírósági végrehajtó), ha ütköznek valamilyen vagyontárgyon. Tehát mind az ÖBV, mind a NAV is lefoglalja ugyanazt a vagyontárgyat. Ilyenkor jogszabály szerint a NAV tartozást is az ÖBV hajtja.

2021. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szöveget értelmezni nem megy látom... Látsz olyan kérdést hogy ‘jaj jaj mi lehet a levelemben’? :D

Egyébként csak hogy világos legyen, egy tavalyi, már rendezésben levő dologgal kapcsolatban kaptam TÁJÉKOZTATÁST, valamiért a végrehajtó iroda küldte az elszámolást, ezt speciel nem értem miért mert nem velük egyeztem meg.

Nem kell egyből hülyének nézni mindenkit...

2021. ápr. 26. 21:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez volt a kérdésedben:


"A nav dolgozik behajtás céljából külsős céggel? Van valakinek ötlete, hogy ugyanaz a cég miért küldhet két levelet így egy nap eltéréssel? Vagy esetleg tudjátok milyen ügyekben jár el ez az iroda? "


Ennek egy jelentős részére kaptál választ. Senki nem nézett hülyének, csak nem akartam telerakni mosolygós smile-vel az írásom azért, hogy még véletlenül se sértődj meg. :)

2021. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1: a nav nem dolgozik külsős céggel (azóta kiderítettem)

2: fogalmam nincs, talán kiegészítés vagy téves levél vagy lassú feldolgozás miatti tévedés

3: ingatlan ügyekkel kapcsolatos tartozásokkal és azok behajtásával foglalkozik ez a cég

Egyetlen ilyen válasz sem érkezett ;)

2021. ápr. 28. 16:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi volt a levélben?
2021. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!