Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bihari és társa végrehajtói...

Bihari és társa végrehajtói iroda?

Figyelt kérdés

1 nap eltéréssel két levelet küldtek, nem vettem még át, hétfőn fogom.

A nav dolgozik behajtás céljából külsős céggel? Van valakinek ötlete, hogy ugyanaz a cég miért küldhet két levelet így egy nap eltéréssel? Vagy esetleg tudjátok milyen ügyekben jár el ez az iroda? Alig találtam róluk valamit a neten, csak hogy kis cég, ingatlanokkal kapcsolatos dolgokkal is foglalkozik ,nehéz őket elérni és itt ki is merült :/



2021. ápr. 25. 23:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az első egy fizetési felszólítás, a második pedig az eddigi könyvelt befizetéseim és hogy az eljárás szünetel. Egyáltalán nem értem, nem velük hanem egy lépcsőfokkal a behajtó előtt egyeztem meg az illetékessel, mindenesetre nem vagyok szarban.
2021. ápr. 28. 22:58
 12/14 anonim ***** válasza:

"a nav nem dolgozik külsős céggel (azóta kiderítettem)"

"Tehát mind az ÖBV, mind a NAV is lefoglalja ugyanazt a vagyontárgyat. Ilyenkor jogszabály szerint a NAV tartozást is az ÖBV hajtja."

Nem cég ugyan az ÖBV, de nézhetjük "külsősnek" is, hiszen ilyenkor a NAV tartozását is az ÖBV hajtja.


"ingatlan ügyekkel kapcsolatos tartozásokkal és azok behajtásával foglalkozik ez a cég"

Mint mondottam ez nem cég (nem végez gazdasági tevékenységet), hanem egy végrehajtói iroda, akik a bíróság égisze alatt tevékenykednek és nem csak ingatlanos dolgokkal foglalkoznak, hanem minden, a bíróság által elrendelt végrehajtási ügyeket intéznek. Többnyire polgári ügyeket, mivel az állam általános végrehajtó szerve a NAV. Éppen ezért az állam követelését elsősorban a NAV hajtja, ha az ÖBV-vel ütköznek egy vagyontárgyon, akkor az állam követelését is az ÖBV hajtja onnantól kezdve. Minden más követelést az ÖBV-k hajtanak végre ügyelosztás szerint. Azt is ők hajtanák, ha Neked tartozna valaki (bárki), aki nem fizetné vissza az általad adott kölcsönt. Vagy ha a munkáltató tartozna a dolgozójának, ha Te tartozol bármelyik szolgáltatónak, magánszemélynek, banknak, bárkinek, kivéve az államot.


"Az első egy fizetési felszólítás, a második pedig az eddigi könyvelt befizetéseim és hogy az eljárás szünetel. Egyáltalán nem értem, nem velük hanem egy lépcsőfokkal a behajtó előtt egyeztem meg az illetékessel, mindenesetre nem vagyok szarban."


Valószínűleg - mivel megegyeztél az illetékessel - ezért szünetel jelenleg az ÖBV eljárása. De ez kiderül az értesítő levélből, ugyanis a szünetelés okát megírja az ÖBV.


Van még kérdés?

2021. ápr. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mivel a saját ügyemről volt szó így erre vonatkozóan írtam le a saját kérdéseimre a válaszokat. Konkrétan közös költséggel tartoztam, ezt nem a nav hajtaná be amúgy sem. Ez amúgy egy 2 főre bejegyzett iroda, amiben összesen 3-an dolgoznak. Túl kicsi ahhoz, hogy navos bármivel foglalkozzon, mármint hogy a nav direkt kiadja pont nekik hogy akkor most hajtsák be rajtam. Nem foglalták le semmimet, arról tudnék, így nem ütközhet ez sem ebben az esetben, szerencsére.

Köszönöm az utolsó hozzászólásod, ebben volt számomra hasznos információ. Gondolom elhiszed, hogy kellően megijedtem a levelektől, nem volt soha ilyen jellegű dolgom tehát nem is tudtam részleteiben hogyan zajlik egy behajtás. Képzeld el egy pillanatra kérlek az előző hétvégémet, se aludni se enni nem tudtam, dolgoztam, így a levelekkel is hétfőig várnom kellett. Megnyugtatott volna pl ez amit utoljára írtál.

2021. ápr. 29. 11:34
 14/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem, de nem adtál hozzá az elején kellő információt, azt ugye belátod?


"Túl kicsi ahhoz, hogy navos bármivel foglalkozzon,"

Mint ahogy szintén említettem már, ez nem választás kérdése. Ha ugyanazt a vagyontárgyat mind az ÖBV, mind a NAV lefoglalja (tudom, nálad ez nem áll fenn), akkor az ÖBV folytatja le a NAV tartozásra is az eljárást a törvényben meghatározottak szerint még akkor is, ha egyetlenegy fős az iroda (ami eléggé szokatlan).

2021. ápr. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!