Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mért ebben a formában működik...

Mért ebben a formában működik a kapitalizmus? Ha a 3 műszakos 8órás munka idők helyett 6órás munka idejű műszakokból lenne 4 nem volna kevesebb munka nélküli?

Figyelt kérdés
2021. máj. 2. 22:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

"Kikényszerit jelenleg bármire?"


Tudod ez a valóságban úgy megy hogy ha csak egyszer is nemet mondasz a túl órára mert mondjuk esetleg tanulni akarsz fel vesznek helyetted mást aki túlórázik és oda a munkád! Tehát ha te valóban ki akarsz törni a tömegből oda nem árt tanulni. De fenn is kell magadat tartani. Ezt a két dolgot lehetetlen össze egyeztetni ha pl még 4órát rá is kell húznod az el vállalt munkára. De a társadalom jelentős része nem fogja tudni a kettőt össze egyeztetni egy nagy halom egyéb ok miatt. Sokakban még a kultúra iránti igény sem tud fel ébredni és ezért van az hogy még a társaságukat is messziről kerülni kell.

2021. máj. 3. 01:57
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Benned sem nagyon ébredt fel a kultúra iránti igény.


Tanulás mellett meg lehet dolgozni, én a harmadik diplomámat csinálom így.

2021. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Azzal hogy nekem címezed a válaszodat a témával nem nagyon foglalkozol. A kultúra iránti igényed ezek szerint az hogy a lábra mész.


"Tanulás mellett meg lehet dolgozni, én a harmadik diplomámat csinálom így."


Ezzel még nem oldódik meg hogy a társadalom jelentős részének meg oldhatatlan nehézséget jelent a kettőt össze egyeztetni. Sok esetben már csak logisztikai okokból is de bőven van egyéb is.


Ám azt meg nem tudom el képzelni hogy rendszeres 10-12órás túl óra mellett még valami össze tett dologra is futja a szellemi muníciódból. Ha így van légy hálás ritka adottságaidért a társadalom 99% bele döglene ha egy 12órás műszak mellett 100óldalakt kellene rendszeresen olvasnia utazás közben és még akkor fel is kéne hosszútávra fogni. Vagy valami szerencsés munkahelyi szituációban lehetsz hogy ez a kettő meg oldható.


Ugyan akkor meg ha nem akarsz rohadt gyorsan ki égni azért ki kapcsolódni sem ártana. Ahhoz meg ebbe az esetben már térgörbületre volna szükséged valahogy a 24órát meg hosszabbítani vagy32 re hogy bele férjen. Am meg eleve nem értem minek kéne ki sajtolni a belünket hogy ez a kettő meg oldható legyen.


A válaszokat meg próbáljátok meg tőlem elvonatkoztatva a témára vonatkozóan meg fogalmazni!

2021. máj. 3. 09:51
 14/51 A kérdező kommentje:

Úgy vélem ez a társadalom 60% problémát jelent 30% nem hajlandó tudatosítani ezt magában további 20% meg bele törődik és nem hajlandó fel emelni a hangját a saját érdekeiben! Mért kéne beletörődni ezekbe a feltételekbe mért kéne a taposómalom szolgálatába állni? A többségnek ebben a formában csak valami rövid sekélyes élete lehet. Nem a saját érdekeikben működnek.


Miképp lehetne rugalmasabbá tenni ezt a dolgot? Mik az egyéb problémák a kapitalizmus jelen formájával?

2021. máj. 3. 10:13
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom jelentős részének azért nehéz összeegyeztetni, mert nem akarják összeegyeztetni. Nem 12 órát dolgozom amúgy (nem is általános az állandó 12 órás munkavégzés egyébként), hanem 8at, de cserébe van két gyerekem, meg háztartásom. És szoktam kikapcsolódni is, bármilyen hihetetlen.


Igazából arra van időd, amire szakítasz.

2021. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:

Egyreszt vicces kulturarol beszelni, mikozben a legalapvetobb nyelvtani szabalyokat sem ismered, csak gyilkolod szegeny magyar nyelvet.

Nincsenek vesszok, kusza mondatok, kulon irt igekotok, miert helyett mert, nyelvtani es mondatszerkesztese hibak tomkelege. :(


De nyilvan ez csak a kulcsin, de tenyleg vicces ezek utan a kultura szot leirva latni toled.


Ennel tobb gond mar csak a tartalommal van.

“De ebben a formábban éppen hogy az veszi el a munkát a másiktól aki nem éri be a maga idejével hanem még rá húz vagy 4-6órát.”

Azaz az a hibas, aki hajlando lenne tobb munkat vegezni a tobb fizetesert? Neki kene leallnia, o kapjon azert kevesebb penzt, hogy a kevesbe szorgalmasaknak tobb jusson?


Tanulni meg alapvetoen fiatalkorban kell. Ha ott nem tanultal, akkor igen, munka mellett kell csinalni. Nem egyszeru, de megintcsak szorgalom, kitartas kerdese. De szerinted az lenne az idealis, ha a kevesbe szorgalmasak, kitartoak nem jutnanak elorebb?

2021. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam jelentős részükben mind ez nem is tudatosul tehát persze hogy nem akarják az hogy nem akarják még nem jelenti azt hogy meg is van rá a kapacitásuk és mozgásterük. Valahogy aki a magyar valóságban él nem úgy beszél mint te.

Szerintem neked fingod nincs hogy milyen körülmények vannak az ország nagy részén! Meglehetősen erős tanuló lehetsz ha mind ere képes vagy már csak egy diploma követelményeiből ki indulva is messze felül kell múljad a többséget ahhoz meg hogy penge legyél meg kell legyenek a szükséges körülmények gyerek kortól kezdve! Ha meg nem volt egy ritka anomália vagy (mer azért lássuk be nem sok ember mondhatja el ezt ugyanis kivételek mindig vannak de az nem a szabály)nem értem mi örömödet leled abban hogy itt fitogtatod magad ez a 3 diploma vele járója? Menő vállalkozók kedvenc szövege hogy egy szatyorral érkezett a városba! Vagy csak a taposó malom hatása? De a legtöbb gyárban dolgozva nem volna kapacitásod mind ezekre! Am egyébként ki fejthetnéd részletesen hogyan és milyen konkrét keretek körülmények között csinálod meg is oldódna sokak baja!

2021. máj. 3. 12:07
 18/51 A kérdező kommentje:

"Azaz az a hibas, aki hajlando lenne tobb munkat vegezni a tobb fizetesert? Neki kene leallnia, o kapjon azert kevesebb penzt, hogy a kevesbe szorgalmasaknak tobb jusson?"


Nem azért hogy akik dolgozni szeretnének dolgozhassanak és ne vegyék el mások a munkát azok meg akik nem akarnak túl órázni mert idősebbek egyéb bajaik vannak stb azoknak meg ne kelljen!

2021. máj. 3. 12:10
 19/51 anonim ***** válasza:

Szívesen elmesélem, ha ennyire érdekel.


Egy félszobás putriban nőttem fel vidéken. Fűtés cserépkályhával, csak a konyhában, a fürdőben se fűtés, se melegvíz. 10 éves voltam, amikor először kádban fürödtem úgy, hogy nem lábasban melegítettük a vizet hozzá. De ennyi szocio elég is. 18 évesen elköltöztem, muszáj volt, nem tudtak eltartani. Albérletben laktam az egyetemen, dolgoztam és tanultam, felvettem a diákhitelt, minden ösztöndíjra pályáztam, amire lehetett. Aztán az egyetem után elkezdtem dolgozni és felépítettem egy karriert nem azon a területen, amin tanultam, mert az totál piacképtelen. És most csinálok egy diplomát, ami a szakmámban vág.


A semmiből jöttem, és mindent tanulással értem el, nincsenek átlag feletti képességeim. Kivéve talán a céltudatosságot, a makacsságot és a küzdeni akarást. Talán pont azért, mert olyan mélyről küzdöttem fel magam. De semmi lehetetlen nincs ebben. Le kell ülni és tanulni, menni a dolgok után, nem azt keresni, hogy mit miért nem lehet, hanem megtalálni, hogy hogyan lehet.


Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkinek ugyanolyan könnyű. De azt meg pontosan tudom, hogy milyen, ha nehéz.

2021. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Munka nélküliek egyébként kevésbé szorgalmas emberek! Amikor nincs munka nélküliség teljesen releváns hogy aki akar dolgozzon annyit amennyit csak akar! Ismervén a társadalmunk igen jelentős része meg eleve nem is akar túl órázni csak nem adhatja fel mert a munkáját el veszti! Elve a gyárak azok amik így ki mérik hogy akkor vesznek fel embert amikor már a meg lévő személyzet túl órával sem tudja teljesíteni amit el várnak ezt hívják túl hajszolásnak! A társadalmunk állapotát egyébként meg ne is keverjük bele ebbe a szív és ízületproblémák nem ebből származnak hanem abból hogy motiváltak a jó fizetéstől és bele fulladnak a sok biztató jövőképbe mer az egészség másodrangú csak érjem el a célom!


Egyébként persze meg lehet csinálni vannak ilyen ritka anomáliák hogy össze jött örülök a szerencsédnek! De mért hiszed hogy sokakba nincsen győzni akarás főleg ebben a beteg habitusú rendszerben? Attól mert teneked sikerült azok akik ezen az úton indulnak el mekkora hányada ér be oda? Nagyon jelentős részének az embereknek az országban ez lehetetlen!

2021. máj. 3. 13:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!