Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Némelyik 23-28 év körüli...

Némelyik 23-28 év körüli cigánynak miből van 10-15 milliós Mercédesze és egyéb luxuskocsijai?

Figyelt kérdés

Az esetek jelentős többségében, amikor látok egy felső kategóriás, több 10 milliós prémium autót (Audi, Porsche, Mercedes, Bmw, ..), egy fiatal cigány ül benne, aki valószínűleg még 30 éves sincs. És az a bosszantó, hogy egy ilyen, vagy hasonló kocsikat még havi nettó 400.000ft-ból is több év összegyűjteni. Nekik már a 30-as évek előtt is sikerül.

Mivel foglalkoznak, mit csinálnak?

Nem olyan általánosításra gondolok, hogy drogot árulnak, lopnak, meg strici stb... azért egy 15-20 milliós GLE Mercédeszt, Porsche Pannamera, és társait nem tudom elképzelni, hogy utcai drogárulásból és hasonlóból lenne.. (Mit lopnak egyáltalán ahhoz, hogy egy több 10 milliós kocsi összegyűljön?)

Azért ez kicsit nonszensz.. vagy ha igen, akkor hogy hozzák úgy össze, hogy nem kapcsolják őket le..

Egyre inkább elgondolkodtat, hogy mit/ miket csinálnak ezeket az emberek, amiben ilyen sok pénz van ?

Valamit tudnak ? Jobban bánnak a pénzzel, és tökösebbek belevágni olyan dolgokba, amikbe egy átlagember nem?

Nem félnek vállalkozást nyitni stb. ?



2021. máj. 2. 23:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Gondolj bele..

strici,ékszerekett lopnak,vagy verő emberek

2021. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Azt, hogy külföldről lopnak kocsit és összevágják őket,majd donor autóba beleteszik az alkatrészeket, azt hallottam, és láttam is róla videót. De ez elég durva (bár hihető, hogy sokan ezt csinálják).

A vállalkozással kapcsolatos csalásnál olyanokra gondolok, hogy a be nem fizetett adót visszaigénylik vagy hasonló. Pl. kocsi behozatalnál nem fizetik ki az áfát, és a külföldi nevére íratják az adásvételi szerződést stb..


Uzsora azért nem tudom mennyire működik, hallottam már természetesen róla, hogy ezt is csinálják, de ha valakinek költsön adnak pénzt, mit csinálnak ha nem fizetik vissza? Megverik, megfenyegetik ? Nem gondolnám túl hatásosnak.. Egy ilyen esetén az uzsorást börtönbe is csukják, erőszak, fenyegetés stb miatt.. Vagy milyen szerződést kötnek vele? Olyat amibe jogilag nem lehet bele kötni ?

Meg egyáltalán hol találnak ilyen embereket ?

2021. máj. 3. 12:24
 13/22 A kérdező kommentje:

Ékszer lopást hogy kell elképzelni ? Kiveszik a másik nyakából ?

Láttam már Facebookon sok cigányt hirdetni, tömérdek mennyiségű ékszert. Mintha egy rendes ékszer kereskedésbe mennék be.. Vagy honnan "lopják" ezeket?

2021. máj. 3. 12:25
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Láttam már Facebookon sok cigányt hirdetni, tömérdek mennyiségű ékszert. Mintha egy rendes ékszer kereskedésbe mennék be.. Vagy honnan "lopják" ezeket?"


Azok általában megszorult elszegényedett emberektől potom pénzért felvásárolják az ékszereiket, aztán jó pénzért eladják.

2021. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

13

Hát,olcsó piacon felvásárolja,és mondjuk ékszerészetnél eladja.

De így is csinálják

2021. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

Egy lopott merdzsó nem olyan drága, mint a szalonban. Az aranycsempészés is jó buli, a hamisítás még jobb.

Veszek egy lányt 50 ezerért én naponta megkeresi az árát.

BAZ, Szabolcs megyékben meg 10%-ra hiteleznek, csak később mondják, hogy ez naponta értendő.

A védelni pénzből is kijön az Enyingi társaság, ha 150-en felvonulnak Siófokon, stb

2021. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában futnak az ilyen zálogjegyeket adnak el.


Példának: (Az összegek nem tükrözik a valóságot.)

Van mondjuk egy aranygyűrű. Beadják 60 ezer forintért. Ugye ott rajta van az értéke a gyűrűnek. Mondjuk 90 ezer forint.

Ő mikor beadta zálogba, 60 ezret kapott. Ugye visszafizetné az összeget, meglenne a gyűrűje. De nem... Ő még 15-20 ezer forintért eladja a zálog jegyet.

Így a zálog szerint 90 ezer forintot érő gyűrűből kihúz 75-80 ezer forintot.


Akkor ugye kérdés honnét van neki a gyűrű. Valószínű sokkal olcsóbban szerzi és ugye nem csak egy gyűrűvel játsszák ezt.

2021. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
39%
Beállsz a Fidelitasba és instant gazdagság
2021. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában futnak az ilyen zálogjegyeket adnak el."


Ez tök érdekes, de ki vesz meg egy ilyen zálogjegyet? Fizet érte 20e forintot, de az ékszer kiváltásához ki kell fizetnie még a zálog díját is kamattal, kezelési költséggel, akkor meg már annyit adott ki érte, mintha boltban vette volna, nem?

Vagy van benne még valami roma furfang?

2021. máj. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19: Én sem látom benne a logikát. Mondjuk annyi max, hogy "nyer" rajta kb 10 ezer forintot ha kiváltja. De ugye mégsem nyer, mert nem veszik meg többért tőle sem.

De gondolom van aki bedől ennek és így vesz ékszert.

2021. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!