Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a spórolási módszerről?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk, hogy mostantól minden este kiürítjük a pénztárcánkat, a benne lévő fém 200-ast pedig elrakjuk egy perselybe és jövőre ebből a pénzből megyünk nyaralni.

Szerintem így könnyebb spórolni, mint egy összegben kiadni a pénzt a nyaralásra. Megpróbálom tartani magam, hogy ne nyúljak hozzá =o)

Mit gondoltok erről a spórolási módszerről?


2010. aug. 23. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet nem rossz, csak már ezt elég sokan csinálják, emiatt szerintem kevés 200-as van forgalomban. Legalábbis mi az üzletben elég keveset kapunk.

Ha mondjuk 5ezrenként beváltjátok, akkor hajrá! :)

2010. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jó ötlet, mi is hasonlót csinálunk, de csak 5 ft-osokkal, de még csak 750 ft-nál tartunk.
2010. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Jobbat ajánlok: én nemrég kezdtem a Raiffeisennél megtakaritási programot: minden kártyás fizetés után 500 Ft-ot átvezetnek a meglévő egyenlegedből egy befektetési számlára, ami ott kamatozik. (200 Ft-osok a perselyben nem teszik ezt). Tehát úgy teszel félre, hogy kevésbé tünik fel, mert tkp. az a pénz "eltünik" a szemed elől.
2010. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta gyüjtöm mióta megjelent a fém 200-as.

kb 50.000 ft van már

2010. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húúú, de jó! Jó lenne már nekünk is ott tartani...

=o)

Én is úgy gondoltam, hogy berolnizom és beviszem a bankba vagy az üzletben beváltom...

2010. aug. 23. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mi még régen kezdtük a papír 200-assal, mikor azt kivonták beváltottuk és vettünk egy új tévét :)
2010. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem jobban bejött az, hogy amikor megkapom a fizut és befizetem az albérletet, számlákat, akkor elutalok egy másik számlámra még 5-10 ezret. Így azzal a pénzzel nem is számolok a későbbiekben.
2010. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem azért nem jön be ez, mert nálam az már nagyobb összegnek számít és rosszul esik ezzel nem számolni...

200 forint meg olyan, hogy abból már nem nagyon veszel semmit...

2010. aug. 24. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!