Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2016-os végrehajtás amiben...

2016-os végrehajtás amiben azóta nem történt változás idén év végén évül el vagy ahhoz számítva amikor utoljára kaptam felszólítást az ügyben?

Figyelt kérdés
2016 nyarán került a Keresztesi bírósági vh.-hoz mobiltelefon kötbér adósagom. Akkor fizetés letiltást szabott ki a bíróság de nem volt sem munkám sem ingatlanom/ingóságom. Azóta nem kaptam ez ügyben levelet tehát az 5 év idén járna le. A kérdésem hogy mihez mérik az 5 évet? Amikortól kaptam utoljára a levelet az a hónap ebben az évben vagy ez az év még teljes egészében benne van az elévülési határidőben?
2021. máj. 25. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha már a végrehajtónál van nem évül el
2021. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem, végrehajtási eljárásban a bírósági végrehajtó eljárása, a végrehajtási cselekmény alkalmas az elévülés megszakítására. Amennyiben a végrehajtási szakaszban 5 éven belül nem történik végrehajtási cselekmény úgy a végrehajtás elévül. A kérdés csak az ha utoljára 5 éve júliusban volt végrehajtási cselekmény akkor idén júliusban vagy idén év végén évül el?
2021. máj. 25. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Elég sokminden értelmezhető végrehajtási cselekményként, pl.az is, ha a végrehajtó csak lekérdezést végez, hogy van-e ingatlanod.


"Mi a teendő ha szerintünk elévült?

Be kell menni az önálló bírósági végrehajtóhoz (ügyfélfogadási időben!) és kérni aktabetekintést. Az aktában pedig meg kell nézni, hogy eltelt-e az elévülési idő a legutolsó irat óta vagy korábban volt-e két olyan cselekmény, ami között már eltelt. Ha találunk ilyet, akkor jön a következő lépés: a Vht. 41. § szerinti eljárás.


Miből áll a Vht. 41. § szerinti eljárás?

Pontosan ennyit kell írni a végrehajtónak (a végrehajtási ügyszám megjelölése mellett), hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást, mert szerintünk a követelés elévült. A végrehajtó értesíti a végrehajtást kérőt, hogy nyilatkozzon: szerinte elévült-e. A végrehajtást kérőnek 15 napja van nyilatkozni, ha ebben az időben elismeri, akkor per nélkül megszűnik a végrehajtási eljárás – a végrehajtás költségeit persze meg kell fizetni.


Ha nem ismeri el, akkor lehetséges végrehajtás megszüntetése iránti pert indítani."


[link]

2021. máj. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs hova bemenni mert a Keresztesi 2016-ban megszűnt a jogutód pedig azóta sem vette át az ügyem mert arról értesítenie kellett volna. Igazából a kérdésem még mindig csak a számításra vonatkozna. Ha 2016 nyarán volt utoljára cselekmény és 2016 nyarán meg is szűnt a Ketesztesi mint BVH. akkor az 5 év most nyáron ketyeg le vagy ez évnek a végén december 31. ?
2021. máj. 26. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elévülést az utolsó végrehajtási cselekmény dátumától kell számítani; a december 31-es szabály adótartozások elévülésére vonatkozik.

Én a helyedben azért bemennék a jogutódhoz és ellenőrizném, hogy áll az ügy.

2021. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Valószínűleg a jogutód át sem vette és azt sem tudom ki a jogutód mert a Ketesztesi hirtelen szűnt meg állítólag nem ment minden legálisan.... Van ismerősöm akinek milliós adósága volt nála és ő kapott is értesítést ki vette át. Valószínűleg az én 60 ezer forintom nem érte meg nekik hogy foglalkozzanak vele.

2021. máj. 27. 09:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha két végrehajtási cselekmény között, vagy az utolsó cselekmény óta eltelt 5 év, akkor lehet végrehajtási jog elévülésre hivatkozni, viszont arra figyelj, hogy a vírus vészhelyzet miatt szüneteltetik az elévülést, tehát a vészhelyzet ideje nem számít bele az elévülésbe.


Illetve vannak olyan végrehajtói cselekmények, amikről te nem feltétlenül értesülsz (pl amikor banki vagy tb adatokat kérdez le rólad), így csak akkor lehetsz biztos az elévülésben, ha bemész a végrehajtóhoz, és betekintést kérsz a dokumentumaidba.

2021. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!