Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB lejárt, mi a teendő?...

TB lejárt, mi a teendő? Tartozás rendezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


TB-m lejárt 2020 szeptember 15 óta.


Azóta ha minden igaz 68 000 Ft tartozás van rajta?

Vagy 48 000 Ft (6 hónap x 8 000 Ft) után megáll, nem lesz több a tartozás?


Tudom rendezni 12 havi részletbe + mellé a havi 8000 Ft-ot?


Illetve akkor mennyi a tartozásom, 68 000 Ft vagy 48 000 Ft?

8,5 hónapja nincs fizetve a TB-m. 8,5 x 8 000 Ft = 68 000 Ft.


Vagy 6 hónap után 48 000 Ft-nál befagy, és annyi a tartozásom?



2021. jún. 1. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Miért nem a NAV-nál érdeklődsz?

Ha itt egy 12 éves Pistike ír egy X összeget, te arra fogsz hivatkozni, hogy "de a gyakorin ezt mondták..."?

2021. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, arra fogok hivatkozni, hogy gyakorikerdesek.hu-n pistike, a 12 éves mondott egy összeget, mert volt benne már tapasztalata, köszönöm szépen a válaszodat, aranyat ér :) ment a zöld pipa
2021. jún. 1. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem fagy be, folyamatosan ketyeg. 6 hónapnál csak a TAJ számod érvénytelenítik. De a NAV 3 hónapnál figyelmeztet. Ha nem tette, lehet van TB-d, de nem tudsz róla. Nekem is van ismerősöm, aki azt hitte, hogy másfél éve nincs TB-je, aztán amikor jött a korona oltás, gondolta rendezi, nehogy ebből legyen baj, ellenőrizte az ügyfélkapun és kiderült, hogy valamit félreadminisztráltak az egészségpénztárnál, így volt TB-je és azóta is van neki a "semmire", mindenhol zöld, pedig épp munkát keres (nem regisztrált munkanélküli, nincs állása). Szóval ha a NAV nem nyaggat, lehet neked is van TB-d, csak nem tudod.
2021. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat :) Hm. Lehet hogy tényleg van, mert 0 postai levelet kaptam, 0 emailt, 0 sms-t, 0 telefonhívást. Szóval lehet van rá esély itt is.


Betelefonálok akkor fogászatra időpontot kérni, aztán kiderül hogy van-e érvényes TB kártyám. Majd mikor ott leszek úgyis szólna miatta, vagy még telefonban. Köszi tényleg :)

2021. jún. 1. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ügyfélkapun is lekérdezheted. Csak beírod a taj számod és kiírja, ugyan azt amit az orvos is látna. A NAV meg pont tojik rá, ők is ezt a rendszert nézik és innen küldik az értesítőt, ha az bejelez. Ha ott zöld vagy, nem foglalkoznak vele.
2021. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Én nem kaptam semmi értesítést mégis volt tartozásom.

Jobb ha elmész a dolgoknak nehogy még büntetést is kapj.

2021. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom megtalálni valahogy az oldalt ahova betudom írni a tajszámomat, és megnézni hogy áll. Hátha megtalálom
2021. jún. 1. 21:11
 8/12 A kérdező kommentje:
Küldj már kérlek linket, mert nekem nincs ügyfélkapum, nem tudom hogy kérhetném le a TB számommal kapcsolatos szarságokat. Már elnézést, de nagyon felkúr ez a rendszer.
2021. jún. 1. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Elmész egy kormányablakba, nyittatsz egy ügyfélkaput, egyszer kell ezt megfutni, és onnantól le van tudva a személyes cserélendő okmányok csináltatásán kívül kb minden hivatali ügy utáni futkozás. Ügyfélkapuval fogod látni csak a TB-tartozsáod is a NAV-os EBEV-portálon (addószámla)
2021. jún. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

2020-ban még havi 7.710,- forint volt az eü. szolgáltatási járulék összege. 2021. január 01-jétől 8.000 forintra nőtt.


Ha nem egész hónapban vagy fizetésre kötelezett, akkor 2020-ban napi 257,- forintot, 2021-ben napi 270 forintot kell fizetni.


2020. szeptemberben 15 napra, utána egész hónapokra számolj.


Biztos, hogy 2020. szeptember 16-tól vagy fizetésre kötelezett?


Ügyfélkapun keresztül a NAV eBEV felületén lekéred az adófolyószámlád. Ha van hátralékod, akkor azt a 408-as adónemen fogod látni rajta.


Ha ott nincs semmi, akkor egyenlőre nem "találtak meg" Téged.

2021. jún. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!