Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 hónapja dolgozom ennèl a...

2 hónapja dolgozom ennèl a cégnél, teherbe estem, vegyszerekkel dolgozom.mennyi ideig mehetek táppénzre? Elküldhetnek?

Figyelt kérdés

Határozatlan a szerződésem, nem volt próba idő meg semmi!

Előtte más munkahelyem volt, meg van az elmúlt 2 évben a 365 napom.

Fogok innen kapni csedet? El fogok tudni menni gyedre? Hallottam olyat hogy annyit lehetek új munkahelyen táppénzen amennyit le dolgoztam , ez igaz?



2021. jún. 2. 11:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
81%

A 6-os jól írja, annyit lehetsz táppénzen, amennyi folyamatos jogviszonyod volt. Folymatosanak akkor számít, ha nem telt el a kettő között 30 napnál több. Vagyis ha kevesebb, mint egy hónapig voltál munkanélküli az előző munkahelyed óta, akkor annak az ideje is beleszámít, így mehetsz szülésig táppénzre. A csed/gyed összegének megállapításánál viszont csak a jelenlegi helyen kapott fizudat fogják figyelembe venni.

El nem küldhetnek terhesen, kivéve értelemszerűen ha lopsz vagy bármi hasonló.

2021. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!