Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek csak rezsire és élelmis...

Akinek csak rezsire és élelmiszerre elég a fizetése, azok nem szomorúak emiatt?

Figyelt kérdés
hogy másra nem jut.
2021. jún. 11. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
erre a kérdésre te tudod legjobban a választ.
2021. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Akkor voltam szomorú, mikor még milliókat kerestem, és álmatlan éjszakákon át töprengtem azon, hogy mire verjem el a pénzemet.

Mikor már elegem lett, elmentem közmunkára 75 ezerért.

S azóta boldog vagyok.

2021. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
de
2021. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Élelmiszerre is kevés jut. Rossz éhezni, rossz, hogy nem tudok nyaralni menni még belföldre se, rossz, hogy nincs miből felújítani a lakást, rossz, hogy nem engedhetek meg semmit, csak alap dolgokat élelem, tisztálkodó tisztítószer és azokból is csak a legolcsóbbakat, persze, hogy szomorú vagyok.
2021. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Lehet találni olcsó szórakozásokat, hogy elmúljon a szomorúság. Könyvtár, olvasás, kirándulás a lakóhely környékén, tv-zés, internet, kertészkedés, séta a ház körül, torna a lakásban, rejtvényfejtés, beszélgetés, társasjáték, főzőcskézés, sütögetés, barkácsolás, és még millió szórakoztató dolog, amihez nem kell túl sok pénz.
2021. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem voltam szomorú, amíg ilyen helyzetben voltam. Ugyanis ha Neked megfelel az, hogy az alapvető dolgokat tudod biztosítani magadnak és nincs igényed többre, akkor miért is lennél búbánatos?

Szomorú..., inkább elkeseredett akkor lennék, ha az alapvető dolgokat nem tudnám biztosítani. Az is csak egy rövid ideig, aztán a lovak közé csapnék. :)


Amíg nem tapasztaltam meg, milyen az, ha még a feneked alatt is megfújják a széket, addig nem hiányzott ez az érzés. Minden mással is így vagyok.


Én vallom, hogy minden fejben dől el függetlenül attól, hogy hova születtél. Tudom, mert pusztáról indultam egy "lyukas" gatyával és totális reménytelenséggel. A kifogásokat soha nem szerettem, azokat az embereket pedig, akik arra fordítják az energiájuk jelentős részét, hogy megmagyarázzák maguknak és a környezetüknek, hogy mit miért nem tudnak meglépni, csak sajnálni tudom.

Elnézést, ha valakit ezzel megbántottam... :)

2021. jún. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

5-ös, amiket felsoroltál mind pénz kell szinte, akkor sorolom:

Könyvtár-éves díj (Bp-en elég magas)

Olvasás-(könyvtár-éves díj, vásárlás-horror árak, esetleg piacon venni, vagy neten használt könyvet, de akinek a kajára futja, szerinted akár 500 Forintot is ad egy könyvért, amin tudna venni x zsömlét és mondjuk egy olcsó felvágottat?)

Kirándulás-jó cipő hozzá, ha esetleg a túrahely messzebb van és oda kell jutni, jegy-bérlet-benzin

Tv-zés-tévé megvásárlása

Internet-internet bekötése, havi díj fizetése

Séta a ház körül, Torna a lakásban, beszélgetés-na ez ingyen van :D

Rejtvényfejtés-meg kell venni a rejtvényfüzetet

Társasjáték-meg kell venni a társasjátékot

Főzőcske, sütögetés-szerinted, akinek be kell osztani a pénzét és a legolcsóbb kajákra futja az szerinted hétvégén a sajttortát készíti el unaloműzés gyanánt?


Ezek a dolgok jó, ha van legalább valami pénz, de mint a kérdés is írta, csak rezsi és élelmiszerre jut, tehát ezekre a "luxus" cikkekre nem.

2021. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Illetve én úgy gondolom magamból kiindulva, hogy amíg nincs valamennyi félretett pénze az embernek és nem máról-holnapra él, addig nem tud lazítani agyilag, hiába tornázgat otthon meg sétálgat a szomszéd utcában, ha nincs legalább valamennyire sínen az életed akkor állandó szorongásban élsz. Biztos vannak kívételek ez alól, de most a dolgozó-keveset kereső rétegről beszélek. Meg általában nem a szép, felújított lakásában ül a kevés kajával és jajj, de jó tornázgatok milyen jó otthon lenni, meg megyek a környékre sétálni, mert valószínűleg a környék se olyan, hogy huhh, de csodálatos.
2021. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként a fővárosban koronavírus mentes időkben rengeteg ingyenes szórakozási lehetőség van, a kirándulásról nem is beszélve. Persze ha az ember csak arra gondol állandóan, hogy mik azok amit nem engedhet meg magának, akkor az nagyon lehangoló tud lenni. Ha megkeresi a lehetőséget, akkor nagyon jól lehet érezni magunkat kis pénzből is. Pl én nagyon szeretek koncertekre, egyéb rendezvényekre járni és kirándulni. Sosem voltam gazdag, de az iskolai éveimben is rengeteg helyre jártam és jól éreztem magam úgy, hogy közben alig költöttem. Persze jólesett volna enni valamit a vásárban az 500 forintos gyros helyett, de azzal is jól lehetett lakni és nem volt rossz az sem. Hozzáállás kérdése, vannak, akik sokkal rosszabb helyzetben vannak. Ha hozzájuk méri az ember, boldog lehet az életéért.
2021. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
9-es más az, ha diákként nincs pénzed az még nem gáz, akkor nekem is alig volt, akkor még kihívásnak fogja fel az ember, hogy huhh, hogy hozzuk ki a kevésből a dolgokat, de inkább nem képzel el milyen lehet 38 évesen ezt csinálni. Igenis a pénz abból a szempontból fontos, amit meg tudsz venni rajta (minőségi kaja (ebből eredeztetve jobb egészség) akár magánorvos, ha gond van, nem hónapokig vársz egy CT-re, hanem kifizeted, gyógyszereket tudsz venni, fogorvoshoz elmész (jó fog is fontos a gyomor is tönkremegy egy idő után, ha valaki nem rágja meg jól az ételt), el tudsz menni pihenni, tudsz szabadságon lenni, hogy nem azon kattogsz, hogy nincs pénzem), a pénz túl nagy birtoklása se jó, de az se, ha csak kajára, rezsire futja.
2021. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!