Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a XII. kerület az egyetlen a fővárosban, ahol egy diszkontáruház sincs?

Figyelt kérdés
Sem Aldi, sem Lidli, sem Penny nincs, az összes többi kerületben legalább az egyikből van egy. Pokorni Zozi talán úgy fél a külföldi tőkétől, mert erdeg a semjénfüsstől?
2021. jún. 14. 13:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
7%
magas ingatlanárak (azért ennek a kerületnek is van lepra része)
2021. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Nincs rá megfelelő hely, ami forgalmas és más boltoktól elég messze van ahhoz, hogy megérje fenntartani egyet. A mészáros utcai Aldi, a Móricz Zsigmond körtéri Lidl, vagy a MOM park sparja látszólag mindenkinek elég közel van ahhoz hogy ne kelljen még egy. Ezzel együtt én is örülnék egynek, de szerintem sokkal inkább az Aldi, Lidl, penny ajtaján kellene kopogtatnod.
2021. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

"Vagy esetleg a burzsuj kcsgok nem járnának oda vásárolni és nem éri meg?"


Juj, milyen szinten hozzánemértő az első hozzászólás (amit hamarosan törölni fognak). Te zseni, hallottál már olyanról, hogy vásárlóerő? Dehogy hallottál, akkor nem írnál ekkora marhaságot. Ahol magas a vásárlóerő, mint mondjuk a XII. kerületben, ott megéri bárkinek üzletet nyitni. Lásd mondjuk II. kerület, ahol szintén magas a vásárlóerő, van is két Lidl meg egy Aldi. Jó reggelt kívánok!

2021. jún. 14. 13:30
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán szoktak hegyvidéki villanegyedbe diszkontáruházat telepíteni...

A többiek már leírták, hogy ingatlanárak, plusz ugye eleve a geomorfológia.... :)

2021. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az valószínűleg sokkal jobb megközelítés, hogy nincs megfelelő ingatlan hozzá. Azért megpróbálhatnánk elméletben találni egyet, bár túl sok ötletem nekem sincs. A Nógrádi utcai Príma, de az ugye meg Príma akar maradni, gondolom. Vagy a Szent Orbán téri régi Spar, de az meg lehet, hogy kicsi, alig több, mint 200 négyzetméter.
2021. jún. 14. 13:35
 6/28 A kérdező kommentje:
Ötös személyében megérkezett a második dilettáns is. Nem csak villanegyed van a XII. kerületben...
2021. jún. 14. 13:36
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

7: na mondj a belbudai részén olyan helyet, ahol van akkora telek, ahol egy nagy lidl/aldi/stb. fel lehetne építeni, a törvényesen előírt százvalahány parkolóhellyel együtt...??


Konkrét helyszínjavaslatot, légyszi!

2021. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Sok apro dologbol tevodik ossze:

- kissebb a nepsuruseg mint belvarosban

- jobban kereso embereknek kevesbe fontos egy diszkont bolt

- legtobb ember innen bejar varosba dolgozni, raadasul autoval, nem problema nekik munkabol hazafele egy utbaeso boltba bemenni, ami nem kell hogy kozvetlenul lakhely mellett legyen

- nagy hetvegi bevasarlasokhoz sokan kimennek budaorsre inkabb, ott vannak igazan nagy hipermarketek

- ket legkozelebbi tomegkozlekedesi csomopont szell kallman es moricz, mindkettonel van lidl es hasonlo boltok

- csomo mas ami most epp nem jutott eszembe


Ha anyagilag megerne ilyen boltot nyitni akkor nyitnanak

2021. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

TESCO Express, CBA, ezekről konkrétan tudom, hogy vannak.


A válasz pedig egyszerűen a telek árak.

2021. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Százvalahány parkolóhely? Kizárt dolog. Több mint húsz éve önkormányzati tisztviselő vagyok, tudnék róla, ha volna ilyen szabály. Déli Pu, szanálandó részére, TF rehabilitáció alatti területein, Alkotás Pintban a földszinten ha kiköltözik egy bérlő, stb.
2021. jún. 14. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!