Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Posta manapság nem hajlandó...

A Posta manapság nem hajlandó semmilyen csomagot kihozni. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez csak nálunk van-e így, de a kínai csomagok közül alig van, amit kiszállítanak a megadott címre, a legtöbbért be kell menni a Postára és személyesen átvenni. A levél méretűeket még kihozzák, de ami kicsit is nagyobb annál, azt nem. Ez így nekem elég macerás, nincs autóm, tömegközlekedés sincs a városban és 2 kilométerre van tőlem a Posta.

Mit lehet csinálni azért, hogy újra kihozzanak mindent, mint mondjuk 1 éve? Kérdeztem bent, azt mondták hogy nincs rá kapacitásuk. Ez biztos igaz, de ettől még nem elfogadható. Egészen Kínától eljön idáig ingyen, itt meg 2 kilométert nem hajlandóak tovább vinni. Már próbáltam azt is, hogy regisztráltként rendelem meg (általában fizetős ekkor a szállítás), de azt sem hozzá ki. Futárszolgálattal meg nem fogom megrendelni, mert egy $5-os csomagnál is legalább $40 plusszot jelentene ez.



2021. jún. 18. 07:17
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
38%

Kérd, hogy módosítsák az Üzletszabályzatukat. Ugyanis abban le van írva, hogy a 2.5cm-nél vastagabb levélküldeményeket (mivel nem tudják a postaládába bedobni) nem kötelesek kivinni. És a kínai levélként adja fel. Nem a 2km-en múlik, de nem tudnak (és nagyon helyesen nem is akarnak) fölöslegesen maguknál tartani egy csomagot, amire vagy van otthon valaki, vagy ledobja a földre, mert nem fér a postaládába, vagy visszaviszi.

De nyugi, most mindent vámoltatni kell, ami plusz pénzbe kerül, és ÁFÁ-t is kell fizetni, úgyhogy úgyis kevesebbet kell majd postára menni.


"Ez így nekem elég macerás, nincs autóm, tömegközlekedés sincs a városban és 2 kilométerre van tőlem a Posta."


Azért 2(4)km-től még senkinek sem szakadtak le a pici lábacskái.

2021. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BlackSword ***** válasza:
35%
Ha nincs ember, akkor nincs ember... állhatsz Te a fejedre, mert akkor se lesz...
2021. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: De, leszakad, mert gerincsérvem van. Néha örülök hogy a WC-re ki tudok érni időben. És a regisztrált csomagokat sem hozzák ki, mint ahogy írtam is. Ha már azokat kihoznák nagy előny lenne, mert akkor lehet mindent úgy rendelnék. A csomagjaim fele alapból is az.

Hallottam az ÁFÁ-s dologról. Még így is legalább 20%-kal olcsóbbak lesznek, ha a postaköltséget nem számoljuk (ami az itthoni rendelésre rakódna csak, mert Kínából a legtöbbször ingyenes), úgyhogy alig fog visszaesni a rendelések száma. Legalábbis a részemről.

2021. jún. 18. 07:56
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy te csomagról beszélsz. De ezek nagy része (még ha regisztrált is), akkor sem csomag, hanem levél, mivel pici vágottszemű barátaink úgy adják fel.
2021. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Amit kínából rendelsz (jellemzően ebay, ali, bg) azt levélként hozzák, nem csomagként. Ha csomag lenne (a postai meghatározás szerint postacsomag, nem a köznyelvi értelemben csomag) akkor kihoznák. Egyébként nem tudom feltűnt-e, de egy postacsomag házhozszállítással BELFÖLDÖN többe kerül, mint a kínából rendelt szarjaid, vételárral, psotkaöltséggel, mindennel együtt, akkor miért is elvárható a postától, hogy még ki is hozzák? Ők szerinted ingyen dolgoznak vagy mi? Ha ne mtetszik lehet rendes futárcéggel rendelni. Ja igen az pénzbe kerül, eszem megáll...
2021. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van benne valami. Mondjuk nem tudom, hogy tudnak pl. egy 35x26x13 centis kemény dobozos csomagot levélként feladni. Ott biztos még ez is annak számít. Ma pont ezért kellett bemennem.

Amúgy azt már lehet tudni, hogy mikor fog teljesen megszűnni a Posta? Mert gondolom ez a "cél". Bátyám tegnap 40 percet állt sorba egy olyan tértivevényes levélküldeményért (törzskönyv), amit hivatalosan kihoztak, bedobta az értesítést a postás, de maga a levél nem volt nála, nem hozta el a postáról. A sima leveleket már csak heti 1x kézbesítik, minden Pénteken. Ha bemegy az ember érte a postára, akkor átveheti, mert ott őrzik Péntekig. Viszont bent csak 1 ablak üzemel a 6-ból, így áltagosan 20-30 percet kell várni (a rekordom 1 óra 10 perc sorban állás). Szórólapokat már 2 éve nem kapunk. Addig azt is a postások hozták, azóta meg senki. Stb. Tehát minden postai szolgáltatás szépen megszűnik, nem csak a csomag kihozatal.

2021. jún. 18. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 324x229x50 mm-nél nagyobb küldeményeket levélszekrény útján nem kézbesítik, erre módosították is a szabályzatukat 1-2 éve. Értesítőt küldenek és be kell menni érte. 1-es válaszoló jól írt kb. mindent, így nem igazán értem miért lett ennyire lepontozva. A posta honlapján is megtalálható ez az infó.

Mit lehet tenni? Vagy nem rendelsz külföldről, vagy benyeled, hogy menni kell érte. Kinek mi éri meg.

Megjegyzem, valahol megértem, mert nálunk pl. a társasházban állandó probléma volt, hogy a postás begyűrte a postaláda csücskébe a nagy csomagokat. Elgörbült a láda, vagy eltűnt a csomag, mire a gazdája hazaért és akkor bizonyítsd, hogy a posta nem hozta ki, vagy valaki lenyúlta. Esetleg csak ledobta a lépcsőre a 16 aznap érkezett kínai csomagot és keresse meg mindenki a magáét. Szóval ez sem volt jó megoldás.

Szerintem is nyűg bejárni mindenért, de megértem a postát. Akik külföldről rendelnek, azok 90 %-ban nem az a réteg, aki otthon ül kézbesítési időben. A bicajos postástól elvárható, hogy úgy járjon mint a málhás szamár, amikor 100-ból 90 csomagot úgysem tud átadni?

Egyébként nálunk minden más ide talál, szóval a levelekkel pl. sosem volt gondunk. A postán is üzemel legalább 5-6 ablak egyszerre, ha nem csúcs időben megy az ember, akkor 5 perc alatt sorra lehet kerülni. Az ügyintézők rosszul vannak, ha külföldi küldeményes értesítővel megy valaki, de az már legyen az ő bajuk, hogy még postán belül sem találtak ki maguknak valami könnyítő rendszert...

Szóval a posta megszűnni nem fog. Viszont az ember elgondolkodik, hogy megrendeljen-e 165 apró szirszart, ha mindért egyesével be kell menni a postára és ez végülis jó üzletpolitika arra, hogy csökkenjenek ezek a küldemények mennyiségben. A gazdaság számára is jó üzletpolitika, mert lehet mégis inkább itthon veszed meg azt a szirszart.

2021. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Könyv méretű küldeményt sem hoznak ki már legtöbbször. Valami idióta fontoskodni akart, konkrétan a postás mondta, hogy ő kihozná, mert ez a munkája és el is fér nála, régen is kihozta, nem lenne ezzel probléma, csak felsőbb körökben valakinek muszáj volt valami hülyeséget kitalálni. Főleg most, hogy járvány van, nettó agyrém berángatni ilyenért az embereket, de nem, menjünk be érte.
2021. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az "ingyenes" szállítás ilyen. Olcsó húsnak híg a leve.
2021. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Évekkel ezelőtt kiderült hogy a kínai csomagok után az államközi egyezményben rögzített mértékben a Magyar Posta kb.~150Ft-ot kap/db.

Ez régen még rendben volt hogy a hazai csomagok mellett aminek a szállítását kifizetjük teljes áron belefért hogy közben kiszórják útközben a kínai csomagokat is-de megfordult az arány a kínai csomagok javára így már nem nem éri meg 150Ft-ért nekik a repülőtérről elszállítani az elosztóba,feldolgozni majd kiszállítani a nagyobb országos/megyei/városi elosztókba majd még házhoz is szállítani.150Ft--->belföldi postacsomag házhoz szállítva legolcsóbb módon 1735Ft.

Mivel a kormány nem volt hajlandó újratárgyalni nagyobb összegre-a kínaiaknak meg nem érdekük(a kínai postát a kínai állam támogatja a kereskedelem érdekében)-így a posta kénytelen volt a szállítási lánc utolsó lépését kihagyni és csak a postákig vinni az árút.

Pár éve voltam csomagos postás furgonnal,annyira elburjánzottak a kínai csomagok hogy egy átlagos napon is 70-90db csomag/cím volt napi terv,karácsonykor meg 110 felett = VW transporter "púposan" megpakolva.

Volt olyan hogy a kínai 3x50kilós bálás árút nem fuvarozó céggel szállitatták ki a kínai butikba hanem a jóval olcsóbb postával...

Országosan több száz járművet és kézbesítőt kellett volna beállítani ha úgy marad a rendszer.

2021. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!