Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a jobb befeketetés most...

Mi a jobb befeketetés most ETF és index funds vagy egy budapesti ingatlan ?

Figyelt kérdés

Van most 15 millió forintnyi befektetni való pénzem. De nem tudom hogy mi érné meg, befektetési alapokban tartani ( diverzifikálva sok fajta alappal) vagy ingatlant venni és kiadni.

Nekem úgy tűnik hogy az ingatlanok túl vannak már árazva Budapesten és nem hoznak már annyit bérleti díjon keresztül hogy annyira jó üzlet legyen. Ugyanakkor valamilyen szempontból nézhetjük azt is hogy az ingatlan árak valószinűleg nem fognak megállni és hasonlóan néhány kisebb visszaeséssel de hosszú távon növekedni fog az értékük. Ti mit gondoltok ?


Nyilván nem a gyakori kérdések alapján fogok pusztán rohanni az egyik vagy másik irányba, de tudom hogy néha szoktak nagyon hasznos hozzászólások is születni, szóval kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok akiknek van tapasztalata mindkét téren.



2021. jún. 25. 15:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Update:


Haverom azt mesélte hogy American Express részvényeket vett amikor a covid kezdődött mivel bezuhant a légi közlekedéses részvények, utána persze szépen felment ára, így tudott duplázni. De végül is jogos mindig a válságban kell bevásárolni amikor bezuhan minden.

2021. jún. 29. 11:53
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Egy év alatt, igen, csak nem mindegy, melyik év. Utólag könnyű észnek hívni a legnagyobb szerencsét is.
2021. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Akármit vettél a covid korrekcioban, az kb visszament a vírus előtti árára és hozott 40%-ot kb
2021. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

American Express??? OMG

nem American Airlines?

2021. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

American Airlines! OMG

Igaz elírtam!

2021. jún. 29. 15:22
 16/18 A kérdező kommentje:
Amúgy miért úgy közelítitek meg mindannyian hogy erősebb önerővel érdemes csak ingatlanba bele vágni 15-20 misivel még nem ? Tegyük fel egy panelt veszek 40 millióért 20 milliós önerővel. Tehát 50% ( Tegyük hozzá jelenleg még külföldön dolgozok nagyobb megtakarítással, 2 év alatt halmoztam fel ekkora összeget, de nem tervezek végleg kint maradni. Még szerintem egy másik 2 évet kint leszek )
2021. jún. 29. 22:02
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert az nem befektetés, ami után te fizeted a hitel törlesztőt, hacsak nem biztos vagy a dolgodban és a koltsegeid fedezi a befektetés hozama. Egy budapesti lakás hozama ezt nem fedezi, jelenleg kiadással is határ eset.

Ezen felül az ingatlan macerás, bármi is történhet, a tőzsdén meg csak kattintgatsz és vársz. Szó szerint a legjobb ha nem csinálsz semmit a befeketeteseddel, nem akarod “megforgatni”.

2021. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát ahogy legtöbb helyen most utána olvastam ETF-el vagy passzív befektetés alappal kb 10% érhető el éves szinten átlagosan hosszú távon nézve. Ingatlannal meg inkább 12-20%. ( Szóval adott esetben dupla annyi haszon) Méghozzá úgy hogy más manageli neked. Amit viszont nem értek hogy hogyan lehet ekkora profit mellette, ott is magasak lehetnek a költségek. Persze ezek inkább amerikai oldalak voltak, az amerikai ingatlan piacról. Gondolom bele vették az ingatlan értékének a növekedését is.

Meg gondolom ott arra alapoznak hogy ott folyamatosan mennek fel az ingatlan árak, nálunk meg nem olyan gyorsan már. ( Most pld stagnál már inkább ) Magyarországon gondolom csak spekulálni lehet az ingatlan árak további gyors növekedését.

Annyira nem látom azért át hogy mekkora a különbség a kettő között.

2021. jún. 29. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!