Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Napi bejelentéssel vagyok...

Macskarap kérdése:

Napi bejelentéssel vagyok felvéve, ha például holnap bemegyek és azt mondom szeretnék felmondani akkor csütörtökön már meg is szűntethető a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Csak, mert találtam felmondásos papírokat, de azok nem a napi bejelentéses munkákról szól. Esetleg a munkáltatóm szabhat valamilyne szankciókat? Vagy esetleg lehet olyna, hogy nem fizet ki?

2021. jún. 29. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit felmondani, nincs munkaviszonyod
2021. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs a klasszikus értelemben vett felmondásról szó. Szólsz, hogy másnapra már nem jössz, kb. ennyi, de nézd meg a szerződésben mennyivel előtte kell lemondani az alkalmakat.
2021. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Katoonene ***** válasza:
29%

Még egész kedves vagy, ha bemész felmondani. De ebben az esetben elég egy smst, emailt írni. Kifejezetten kösd ki, hogy nem kívánsz ott dolgozni mostantól, mert a munkáltatók szeretik "bent felejteni" a bejelentést péntekig, tehát kikönyvelik a béredet, neked meg csökken a 120 napod, amit így dolgozhatsz.


Gyakorlatilag senkit se köt semmi, kidobhat téged mint egy kutyát, te meg leszarhatod, és nem mész be.

2021. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akar többet ott dolgozni, akkor baromira mindegy, hogy csökken a 120 napja vagy nem. Következő munkáltatónál úgyis újra kezdődik a keret.
2021. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Katoonene ***** válasza:
6%

4: majd január 1-el kezdődik újra a keret. Amire te gondolsz, az az egy cégnél maximum eltölthető 90 nap.


Sajnos vannak cégek, ahol pofátlanul bent tartanak napokat, a munkavállaló meg nem érti az adóbevallásban a több tízezer többlet bevételt.

2021. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor igazából felmondásos papírt sem kell írni? Hanem. Egyszerűen cska mo dom, hogy nem megyke többé?
2021. jún. 29. 23:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

90 vagy 120 nap a keret, attól függően, hogy milyen fajta egyszerűsített foglalkoztatás. Ez munkáltatónként értendő, nem évente. Ha én akarok, akkor 365 napot is dolgozhatok egyszerűsített foglalkoztatással egy évben, megfelelő számú munkáltatóval.

Kérdező: igen.

2021. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Katoonene ***** válasza:
44%

Kérdező: igen


7:linkelnél erről egy oldalt, ahol ez így le van írva?

2021. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Efotörvényben megtalálod.

De szerintem te kicsit kevered a dolgokat. A 120 nap az mezőgazdasági és turisztikai idénymunka esetén áll, ott valóban /év van.

De alkalmi munkánál 90 nap munkáltatónként. Nem éves szinten. Itt nincs más ilyen korlát (nyilván az egyhuzamban max 5 nap és a havi 15 nap kivételével).

2021. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De abban az esetben is, ha volt munlaszerződésünk? Mármint álairtam egy papirt amin a minimálbéres órabérem volt
2021. jún. 30. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!