Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemrégiben pénzügyi tanácsadó...

Nemrégiben pénzügyi tanácsadó lettem, de szeretném a tudásomat bővíteni. Ajánlana valaki könyvet, blogot, cikkeket, stb?

Figyelt kérdés

Teljesen új világba csöppentem ezzel a lehetőséggel, de nagyon élvezem a munkámat. Viszont szeretnék sokkal többet megtudni a pénzügy és gazdaság világáról. Valaki tudna ajánlani ezekről szóló könyvet, blogot, cikkeket, esetleg youtubereket? Leginkább magyarra lenne szükségem.

Előre köszönöm a segítséget!:)



2021. júl. 2. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szeretem amikor vak vezet világtalant, biztosan megalapozott "tanácsokat" adhatsz a szerencsétleneknek...


A kiszámoló blog jó.

2021. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt a kérdést feltetted, akkor te nem pénzügyi tanácsadó vagy (max ezzel vered át az embereket) csak egy mezei értékesítő ügynök.
2021. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még tanuló vagyok, nagyjából fél évig.

Nem, nem verek/verünk át senkit.

Magyarázkodni sem fogok, amig a lelkiismeretem tiszta. Ami így is marad.

Én csak ezzel kapcsolatos ismeretterjesztő dolgokat kértem, nem ítélezést.

2021. júl. 2. 14:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm a tippet:)
2021. júl. 2. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szakma, ismeretterjesztőnek ott a kiszámoló (ami alapján a saját pénzeddel bánhatsz). Ha komolyan gondolod, akkor ott a közgáz, pénzügy-számvitel stb (ahol megtanulod, hogymásokévelhogy lehet). A kettő között csak kontárok vannak. Ofaubéemkápé kitaláltam?
2021. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Tuti az ófaubévla hülyítették be szegény kérdezőt.


Azt se tudod merre vagy fejjel a befektetések világába, fél év alatt kiszuperált kóklerként fogsz embereknek pénzügyi tanácsokat adni, de nem vertek át senkit. Hát persze, nyugtasd csak magad ezzel...

2021. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem az OVB :D
2021. júl. 2. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarázkodni sem fogok, amig a lelkiismeretem tiszta. Ami így is marad."


Nem is kell, de nekem az a kérdésem, hogy a céged - illetve te - milyen pénzügyi szaktanácsot tud adni, ha fél év után ráuszitják az anyagi erőforrásaimra azokat az embereket akik jóesetben tanultak önszorgalomból, rossz esetben nem?


Egyebként a portfolio.hu-t havaslom, a kiszámoló blogot ajánlom én is, jó ha udemys finance anyagra rá tudod tenni a kezed ha erdekelnek alap pénzügyi folyamatok, de a legjobb (ha pénzügyi tanácsadó szeretnel lenni) egy Corvinus közgáz Msc volna, bevallom amig nincsen áfogó ismeretem a pénzügyi világról akadémiai szinten, addig nem mernék egy személy portfóliójáhiz sem nyúlni - ez az ismeret pedig fél év alatt nem kialakítható.

2021. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Ajánlod, hogy Bear Stearns részvényt vásároljak, anélkül, hogy rákeresnél a cégre? Ha rá kell keresned, akkor semmi közöd a pénzügyi világhoz, és nem vagy pénzügyi tanácsadó, csak egy porszívóügynök. De ha itt most meg tudod mondani fejből a helyes pénzügyi tanácsot (vegyek e vagy se) akkor elhiszem, hogy az vagy.
2021. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es szerintem tudod a választ, nem fog válaszolni nekünk, hiszen még ő tartja sértőnek a rá vanatkozó ténymegállapítasokat - elnézést, "feltételezéseket" hiszen "nem bizonyít semmilyen inkompetenciát" ha valaki magyar(!) tartalmú leírásokat kerestet másokkal, hogy egyáltalán köze legyen a munkájához.

A fake it until you make it módszer akkor jó ha az ember elég rafkós ahhoz, hogy betöltsön egy állást, és maradéktalanul ellátja a szerepét papír nélkül is, de meggyőzhető vagyok: a kérdező úgyis tudja, hogy hogyan ne tegye tönkre valaki életét egy rossz tanáccsal, ha már a google használata sem ment.

8-as vagyok, és sajnos már feladtam az idealizmussal, nem hiszem, hogy a kerdezőhöz hasonló mentalitású emberek hajlandóak lesznek beletenni valamibe az elvárt mértékű munkát.

2021. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!