Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Haz epites árában mi van benne?

Haz epites árában mi van benne?

Figyelt kérdés

Anyósom felujittat a telkunkon egy kis házat hogy az lesz az ő része.

Hozzá kell építeni stb.felfogadtunk egy csapatot s mondtak hogy 6.5 millióból cakkum pakk kijon.mar megkaptak a pénzt de a ház fele van kész s még akarnak pénzt.

Bele számoltak az utazási költséget s a munkások munkaberet. Én azon a véleményen vagyok hogy egy cégnek kellene lennie annyi tokejenek lennie hogy kifizesse az embereit meg a benzin költséget


2021. júl. 2. 15:17
1 2 3
 11/25 Fsms ***** válasza:
Ezt nagyon benéztétek. Ez után futhattok.
2021. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Örülök neki :(
2021. júl. 2. 16:09
 13/25 anonim ***** válasza:

Pár éve mi is hasonlókép jártunk csak ott mi zavartuk el a kivitelezőt. Volt egy valamilyen szerződésszerű irkafirka, és persze ott sem volt pénz sosem a melósokra. Befejezés előtt azt mondták, ha nincs pénz levonulnak. Mondtuk nekik hogy mehetnek isten hírével mert nem ebben egyeztünk meg. Az anyagokat mi vettük mert egy idő után nem tartottuk megbízhatónak őket (mindenhez IS értettek). Aztán kerestünk más kivitelezőt és lett egy hónap csúszás de elég sokat kellett javítani utánuk.

Még annyi hogy a később megbízott szakik brigádjában feltűnt egy előtte ott dolgozó srác, félrehívtam a mestert és mondtam neki hogy az a srác a küszöböt nem lépheti át különben ugrik a meló. Azt mondta hogy pedig nagyon ügyes. Ezt meg is értettem de eltűnt pár dolog és eléggé be voltunk rágva az építőiparra tehát választhatott.

Többet hozzánk csak referenciával, pontos szerződéssel és napi ellenőrzéssel jöhet bárki, kötbér kötelezettséggel. És még egy, az anyagokat meghitelezem de a munkabért többé soha.

2021. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Milyen vallalkozó az aki a megbízó pénzéből vállalkozik??


Az csak egy fusizó buherátor!

2021. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Utolsó valaszolo,sajnálom.

Nektek is felszamoltak a munkások bérét?

2021. júl. 2. 16:21
 16/25 anonim ***** válasza:

Semmi közöm a munkásai béréhez!


Ha vállalkozó, akkor tudjon kalkulálni! Elvállal egy adott munkát X összegért, abban minden benne kelk legyen! Ennyire szerződünk, ennyiből kell teljesítenie mindent.


Ha nem, akkor szerződésszegéstckövet el, bíróságon behajtom rajta.

2021. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem munkabért számolt fel hanem heti fizetésben egyeztünk meg arányos teljesítés mellett. Csak ugye közben emelkedtek az árak, megjegyezték hogy már annyiért nem tudnák vállalni most mint amikor megegyeztünk mert a bérek is nagyot emelkedtek. Ezeket én egy darabig megértően fogadtam csak amikor a teljesítés üteme egyre lassult a heti összeg pedig egyre nőtt akkor észrevehetően kezdtem egyre kevésbé megbízni bennük. Amikor az én ötletemet egy burkolásnál nem tudták kivitelezni (nem extra dolog), akkor mondtam hogy hozok más burkolót. Mindig volt valami hátráltató tényező számukra de mivel én is vállalkozó vagyok csak más szegmensben, ki nem állhatom a folytonos hárítást. Engem nem az érdekel hogy mi a probléma hanem hogy miképp lehet megoldani úgy hogy lehetőleg a megrendelőnek ne fájjon nagyon sokkal többe és a határidő se módosuljon nagyon. Ez három éve történt nem a mostani nagy építőipari árrobbanásban, és megértettem még akkor is hogy valamennyi árnövekedés bekövetkezhet a kivitelezés közben, de utálom ha hülyének néznek. Mint mondtam nem az építőiparban dolgozom, de annyi befolyásom van a környéken hogy ez az építőipari vállakozás már nem létezik a nagy munkaerő hiány ellenére sem.
2021. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#17: ILYenbe belemenni harakiri....


Ez nem vállalkozó!

2021. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Fél év alatt 120%-kal drágult meg az az építkezés amit mi elkezdtünk. Sajnos nem tehettük meg, hogy mindent előre bevásárolunk, ketten dolgozunk, havonta építgetünk hozzá egy keveset.
2021. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Egy vállalkozó (mármint egy igazi) tud számolni azzal, hogy mi lesz pár hónap múlva, és úgy kalkulálja ki az ajánlati árat, hogy tartalmazza ezeket a rizikókat.


Ilyen a világon nincs, hogy szerződik, majd közben arra hivatkozva nem teljesít, ill. több pénzt követel, hogy felmentek az árak...


A boltba se mehetsz be, hogy elvesztetted az állásodat, adják neked olcsóbban a kenyeret....

2021. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!