Loptatok már valaha?

Figyelt kérdés
Én igen, nem is egyszer. Most lebuktam. Eggyütt működtem, beismertem mindent, kifizettem azt amit ki kellett. Szégyellem magam, de már nincs mit tenni. Ez van sajnos. Azt mondták feljelentenek, és be kell mennem a rensőrségre. Szerintetek ez meg fog történni??(egy nagy hipermárketben cserélgettem ár a cédulákat)
2010. aug. 27. 15:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
*szappant
2010. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%

Bocs az etikus lopás fejtegetésekor nem válaszoltam:

tudtommal 20eFt értékhatár alatt csak szabálysértés. Ez jegyzői és nem rendőrségi hatáskör.

És ha nem is véghezvitt, befejezett lopás, csak lopási kísérlet az nem ugyanaz.

Persze nekik egy feljelentéskor bizonyítaniuk is kell.

Pl az általad aláírt beismerő nyilatkozattal/jegyzőkönyvvel.

Ha nem ismerted el a lopást, akkor nehéz dolguk lesz.

2010. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"végülis mindenki megmagyarázhatja a bizonyítványát



A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:46"


Szóval: én nem magyarázok bizit, de tényleg csak olyan lopásokat csináltam/csinálok, ami kárpótlási célú. És ha engem átb.sztak, akkor nem érzem szégyellnivalónak, ha visszaveszem valamilyen formában.

2010. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
16.49-es,halkan megjegyezném,hogy már nincs 20 ezres értékhatár.Megszünt. Akár egy sportszelet miatt is ráfázhatsz. szóval csak óvatosan:)
2010. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem szűnt meg semmi. 20ezer forint a lopás bűncselekményi értékhatára. És a szabálysértési értékre elkövetett lopás is bűncselekmény, ha a minősítő körülmények egyikének véghezvitelével történt. Pl. zsebtolvajlás.

2. A szabálysértési törvény módosult. Ez nem határoz meg értékhatárt, és fiatalkorút is lehet elzárásra ítélni emiatt. Ez viszont nem bűncselekmény.

3. Ha boltból lopsz, azzal, hogy elrejted az árut (táskádba, ruhád alá), már befejezett bűncselekmény állapítható meg, nem pedig kísérlet. Ezt az egyik BH világosan kimondja. A bizonyítás pedig elég egyszerű, ha van biztonsági kamera.

2010. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

16:49nek: aláírtam ezt a papírt, a beismerő nyilatkozatot. Nem kellett vna? Mondhattam vna azt, h nem??

Tudjátok, nem aakrok mentegetőzni, sőt hülye voltam/vagyok és bánom, de rögtön beismertem mindent. Úgy szégyellem magam. Elmúlik ez valaha?

2010. aug. 27. 18:13
 17/25 anonim válasza:
Mondhattad volna, de akkor meg kihívták volna a rendőröket, és ők hivatalból jelentettek volna fel.
2010. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%
hoyg mi a logikus lépés atótl függ hogy mit loptál, és hogy honnan. Ha pl tescobol rágogumit, akkor "ésszerűbb" letagadni, emrt ha nem látszik kristálytisztán a kamerán h eltetted nem bizonyíthatják rád csak pénztárzárlattal, az meg túl nagy munka nekik egy rágóért.
2010. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
ha már nem először loptál miért csak most szégyenled magad? mert most le is buktál? amíg nem vették észre nem volt benned tartás?
2010. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én a Coop-bol kis rágót és mini boci csokit:D:D
2010. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!