Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakáskiadás és öröklés hogyan...

Lakáskiadás és öröklés hogyan adózik?

Figyelt kérdés

Most fogok örökölni 20 éve nem látott apámtól 3db budapesti lakást. Örökség után kell adót fizetnem? Mert jelenleg nekem nincs pénzem.

Ha meglesznek a lakások, a környéken 180-200 ezer forintért adják ki öket, apám is állítólag ebböl élt. Ez bruttó összeg úgymond, valami adó biztos lejön belöle. Kb mennyi?


2021. júl. 23. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Először is részvétem.

Egyenesági öröklés során az ingatlan után nem kell adót fizetned.

Lakás kiadása után csak SZJA-t kell fizetned, amelynek jelenlegi értéke 15%. Tehát 200 ezer forintos bevételnél 170 ezer marad a zsebedben.

2021. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Az #1 leírta a lényeget.


Viszont ez a "fogok örökölni" azt jelenti, hogy még nem zárult le a hagyatéki eljárás...??

Mert addig nem sokat tudsz tenni...


De maga az örökség nem adózik, mivel egyenesági leszármazott vagy.

2021. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából igaza van az egyesnek, annyival egészíteném még ki, hogy költséget lehet elszámolni a bevétellel szemben. Vagy tételesen számlával, vagy pedig egy 10%-os költséghányadot figyelembe véve. Arra kell még figyelni, hogy nem mindegy, hogy magánszemélynek vagy cégnek adod bérbe.
2021. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Most nem laknak ezekben a lakásokban?
2021. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Most airnbnb kiadás alatt vannak, vagyis most nincsenek a lakások. Én azzal nem akarok foglalkozni, nem értek hozzá, inkább évre adnám majd ki öket párnak vagy családnak.

Jelenleg zajlik az eljárás, más örökös eddig nem jelentkezett.

Cégnek nem adnék ki lakást inkább.

2021. júl. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!