Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes vásárlás esetén...

Internetes vásárlás esetén hogyan kell érteni az elállási jogot, az X napon belüli visszaküldési lehetőséget?

Figyelt kérdés

Ha magánszemélyként egy cégtől (kereskedő, gyártó, forgalmazó) az interneten rendelek egy nagyobb értékű műszaki cikket (pl. TV, hűtőgép, mosógép, barkácsgép), akkor ezt csak teljesen eredeti, bontatlan csomagolásban küldhetem vissza, azaz úgy, ahogy a futártól átvettem, vagy kibontás és esetleges KIPRÓBÁLÁS után is van rá lehetőségem, hogy díjmentes visszaküldjem X napon belül?

Arra hivatkozva, hogy nem tetszik (pl. TV készüléknek nem szépek a színei, doboz szerű a hangja, ..) vagy bármi egyéb észszerű okra hivatkozva.

Ha visszaküldhetem, akkor kell-e egyáltalán indokolni?



#internetes vásárlás #vásárlástól történő elállás #díjmentes visszaküldés
2021. júl. 23. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
14 napon belül indoklás nélkül is elállhatsz a vásárlástól.
2021. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez azt jelenti, hogy egy használatba vett, kipróbált eszközt is visszaküldhetek 14 napon belül?
2021. júl. 23. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Volt is 2-3 éve botrány, valami foci vb talán, hogy az emberek megvették a hatalmas tv-ket és a döntő után elálltak a vásárlástól.
2021. júl. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. júl. 24. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!