Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Avon tanácsadóként hogyan...

Avon tanácsadóként hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is bocsánat, ha hülyeséget kérdezek. Nemrég töltöttem be a 18-at, és suli mellett szeretnék pénzt keresni. Még sosem volt munkám, nem is kellett adóbevallást/hasonlókat intéznem, ezért nem tudom, hogy hogyan is mennek ezek a dolgok.

Tehát azt szeretném megtudni, hogy Avon tanácsadóként egy bejelentett állásom lesz, és adóznom is kell utána vagy ez teljesen legális dolog bejelentés nélkül is?



2021. júl. 24. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Tudod, mibe vágnál bele? Ez nem lenne bejelentett “állás” azaz munkaviszony, hanem a saját költségeden kell ügynökösködnöd, min. egy KATA adózással. 18 évesen nem ajánlanám.
2021. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Ne kezdd el.
2021. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont most felmerült bennem egy kérdés. Kíváncsi lennék, hogy hány tanácsadó hivatalos vállalkozó…
2021. júl. 25. 00:38
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Sokan vállalkozók. Ha esetleg suli vagy rendes munka mellett csinálnád, akkor ki lehet hozni olcsóbban is mint egy kata.
2021. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem csak a kata adózási forma létezik. Lehet hogy van főállása, akkor nem kell járulékot sem fizetnie.


De amúgy mind vállalkozó, mert az Avon számla ellenében fizet.

2021. júl. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem mind vállalkozó amúgy.
2021. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utána olvastam kicsit, de őszintén nekem még mindig nem világos. Suli mellett csinálnám, de vállalkozóként nem hiszem, hogy megérné..

Bárcsak megtalálná egy tanácsadó a kérdésemet és segítene :DD

2021. júl. 25. 16:13
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Neked nem tanácsadó kell, hanem könyvelő ;) Ha gondolod, akkor szívesen segítek neked.
2021. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Avont én kapásból nem ajánlom.


Bár lehet van az ismerőseid közt olyan aki rendelget.


Diákszövetkezetnél vannak otthon végezhető munkák.

2021. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
28%

Szia! Én Avon tanácsadó vagyok.

Ez úgy van, hogy eladástól függően van kereseted. Pl 5000Ft-tól már 15%. Az a 15℅ a te pénzed, abból nem vonnak le senmit. Nem kell vállakózónak se lenned, ez egy kereset kiegészítési lehetőség.

Ahogy nő az eladásod, úgy nő a kereseted is.

2021. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!