Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki munkanélküli,de...

Ha valaki munkanélküli,de sokat vásárol az interneten, nem foglalkozik vele a NAV? A párom rendszeresen küld 20-30 ezres tételeket a számlámra.

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Félretett pénzről hallottál már? ....

Tdudo van akinek esetleg megtakarítása is lehet

2021. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
senkit nem fog érdekelni.
2021. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem fog érdekelni.



Max ha 60-70 millákat mozdít rendszeresen :D

2021. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
20-30 ezres tétel az nem tétel. ilyenekkel nem foglalkozik a nav.
2021. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
... amúgy sem látja senki bankszámláját a NAV csak úgy random...
2021. aug. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Pár éve ismerőst csesztették, valószínű mert gyűjtötte a benzinkúti pontokat. Azután érdeklődtek nagyon, mint munkanélküli, hogyan tud havonta 80-100 ezerért tankolni. Kérdés, a pontgyűjtő kártya végett, vagy valaki feljelentette. Másik ismerőshöz évente 2-3 alkalommal kimennek, de őt feljelentik.
2021. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na jó..de ha valakinek a párja utalja a számlára a pénzt, akkor mi van?
2021. aug. 7. 16:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!


Én ezekben a történetekben nem hiszek. A NAV kizárólag akkor nyomoz valaki után ilyen szinten, ha valamiért képbe kerül (költségvetési csalás stb.) vagy egyébként bejelentést tesz valaki ellene, amivel kapcsolatban adott esetben bizonyítékkal is tud szolgálni a bejelentő, valamint ha ellenőrzés alá vonták például a benyújtott vagy be nem nyújtott bevallása miatt.

Vagyonosodási vizsgálatot ma már nem indítanak csak úgy, pontgyűjtő kártyák miatt meg főleg nem.


"Másik ismerőshöz évente 2-3 alkalommal kimennek, de őt feljelentik."

Kimennek? Maximum a vámosok, vagy a végrehajtóik. A NAV ellenőrök 99 %-ban berendelik az adózót az irataikkal együtt az irodájukba.


"Na jó..de ha valakinek a párja utalja a számlára a pénzt, akkor mi van?"


Semmi. Ha mégis megtalál a NAV (amit el nem tudok képzelni, hogy ilyen módon ellenőrzést indítanak), akkor igazolod, hogy honnan volt rá pénzed. A párod adta.


Azt el tudom képzelni, hogy ha valaki például a Vaterán sokat árul (illető beazonosítható), és az adott évi jövedelméről szóló bevallásában nem szerepel ezzel kapcsolatban semmi, akkor szúrópróbaszerűen ellenőrzés alá vonják.

2021. aug. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.Egész éjjel ezen gondolkoztam, és nem jutottam egyről a kettőre. Valahogy ezt olvasni,hogy valakire ilyen "apróság" miatt felfigyeljenek,az valahogy nekem kicsit fura.. Miért épp kis halakkal foglalkozna a NAV, amikor olyan sok nagy kaliberű csalás történik manapság? Ahhoz képest nem gondolom,hogy egy munkanélkülivel fognak foglalkozni, akit mondjuk a párja/ férje tart el, vagy tart fent pénzzel.
2021. aug. 8. 16:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy 8/9-es válaszolóval maximálisan egyet értek.
2021. aug. 8. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!