Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális/elfogadható, hogy...

Az normális/elfogadható, hogy valaki már 10 napja bejár a munkahelyére és dolgozik is (új munkahely) (ez egy középiskola, Szakképzési Centrumhoz tartozik)..és még semmiféle papírt szerződést nem toltak elé, hogy írja alá?

Figyelt kérdés
Kiírt pályázat útján lett felvéve a munkahelyre
2021. szept. 1. 21:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
#10 nem a döntésről van szó, hanem, hogy a szerződésedet az illetékes(ek)nek alá kell írniuk és eredetben megküldeni hozzád - na az nyújtja el ennyire általában.
2021. szept. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A szerzodes letrejott azzal hogy mar dolgozol 10napja..megallapodtatok szoban, rahato magatartást mutattok, te bejársz, az igazagato meg engedi hogy tanits.

Meg nincs irasba foglalva de ettol meg jogszeruen dolgozol. Majd megkapod a papirt ne aggodj.


Esetleg az irodan kerdezz ra mikor kapod. De ahogy irtak elottem, allami szferaban ez nem ritka.

2021. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Állami szférában ez egyáltalán nem ritka. Olyan hosszú a "szolgálati út", hogy sokáig tart megjárni. :)


Versenyszférában nem is tudtam úgy kezdeni, hogy ne lett volna ott még előtte írásban a szerződés.

Állami szférában én is több hétig vártam, mire az "égből" lepottyant a "proli" közé.


Nincs miért izgulnod, már csak azért sem, mert amit a 12-es hozzászóló írt, jogilag minden része igaz.

2021. szept. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2021. szept. 2. 07:31
 15/16 anonim ***** válasza:
Alapból addig nem kezdek dolgozni még nincs papír.
2021. szept. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Alapból addig nem kezdek dolgozni még nincs papír."


De igen...


Én ugyan a versenyszféra szabályait ismerem, de a közszféra foglalkoztatása is hasonló mezsgyén jár.


Az MT-ben van egy olyan opció, hogy a dolgozó mindenféle következmény nélkül felmondhatja a munkaviszonyát arra hivatkozva, hogy nem kapott írott szerződést róla. Ezt a munkába állását követő 30 napon belül teheti meg. A határidő jogvesztő.


Ebből is az következik, hogy nem tragédia, ha reggel 6-kor még nincs ott a "megállapodás" írásban, és jogilag létrejött anélkül is a jogviszony.

2021. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!