Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki önéletrajzba van...

Gyakornoki önéletrajzba van értelme beleírni a középsuli folyamán vagy még az egyetem előtt végzett diákmunkákat? Hozzáteszem, hogy azok nem kapcsolódtak az egyetemi szakomhoz.

Figyelt kérdés
Egy évem van hátra az egyetemből. Gyakornok vagyok egy helyen, itt csináltam a szakmai gyakorlatom is és fél év után váltani szeretnék. Ez lenne a második gyakornoki pozícióm, amit megpályáznék. Elég lenne beleírni csak ezt az egy gyakornoki munkát, ahol most dolgozom?

2021. máj. 19. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen 1-2-3 honapos diakmunka volt ami szakman kivuli akkor nincs sok ertelme, de ha esetleg hosszabb tavon dolgoztal akkor nem arthat, lehet tetszik nekik hogy latjak hogy nem budos a munka neked.
2021. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fél éves (6 hónapos) munkákról van szó.
2021. máj. 19. 19:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelműen. Én külföldön élek, és itt a diákok általában 15 éves koruktól dolgoznak. Így mire egyetemre mennek, lesz jópár munkatapasztalatuk, akkor is, ha nem a szakmájukhoz kapcsolódik. Te kit vennél fel szívesebben, olyat, aki még sosem dolgozott, vagy aki megad 2-3 korábbi munkáltatót, akinél lehet érdeklődni, hogy mennyire voltak megelégedve vele. Bár lehet, hogy Magyarországon még mindig nem szokás referenciát kérni, de akkor is jobban mutat, hogy tudod mi az a munka.
2021. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges beleírni azt, hogy 3 nyáron át 3 hónapig egyszer krumplit szedtél, utána kukoricát címereztél, utána meg szőlőt szedtél. Most csak mondtam valamit. Senkit nem érdekel :D


Ha kérdezik interjún, nyilván mondhatod hogy egyébként dolgoztál már. Tehát nem ez lesz az első munkahelyed.

De én külön nem írnék bele ilyen párhónapos tipikus nyári diákmunkákat, aminek semmi köze a munkakörhöz amit megpályázol.

2021. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!