Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó programozó csak 130 feletti...

Jó programozó csak 130 feletti IQ-val, meg brutális logikai érzékkel lehet az ember?

Figyelt kérdés

Átlagos aggyal érdemes próbálkozni a szakmában?

F/30


2021. szept. 9. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Van programozói végzettségem, de nem a szakmában dolgozom. Viszont nagyon megragadt bennem egy cikk ezzel kapcsolatban, amiben pont erről volt szó, hogy nem zsenik kellenek végtelen mennyiségben, hanem "szellemi segédmunkások". Szóval úgy gondolom, igen, van értelme.
2021. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkinek jo programozonak lennie. Ahogy pl. szakacsokra is szukseg van a sarki kifozdeben is, nem csak a Michelin csillagos ettermekben, igy van ez a fejlesztoknel is.
2021. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Ismerek nagyon jó programozókat, akiket nem vettek fel a Mensába. Szóval nem kell hozzá 130 feletti IQ.
2021. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátom programozó (én pénzügyi végzettségű vagyok) és együtt voltunk Mensa-teszten élőben. Az jött ki, hogy nekem 119-124 közti az IQ-m, neki 124-129 közti. Ezzel én a felső 10%-ban vagyok, ő pedig a felső 5%-ban. Szóval látod neki sem 130 :D
2021. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az intelligenciát nézem, akkor az elég sokrétű dolog, ami mindenre kiterjedő nyitottsággal, tanulási, fejlődési vággyal, különböző készségekkel, folyamatos felkészültség vágyával jár. Na az ilyen ember ritka, mint a fehér holló!


A programozáshoz elég a magas szintű logikai érzék, ami viszont fejleszthető, pont a programozás gyakorlása által, illetve vannak könyvek oldalak is, amik fejleszti a logikai készséget.

Valamint nevelés által a tanulási vágy is fejleszthető.


Bazsika, tessék gyakorolni! Bár úgy is csak a trollkodás megy neked.


Logika:


- matematikai logika legjobb bevezető könyve

PD Magnus — forallx. An Introduction to Formal Logic.

[link]


- egy logikai készséget fejlesztő site

[link]


- az érvelési hibáknak van sok népszerű gyűjteménye, ebből az egyik:

[link]


- magyarul legjobbak a Smullyan könyvek

2021. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Volt jopar kollegam akiknek nem tudtam az IQ-jat de nagyon nem tudtak problemakat megoldani...
2021. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!