Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehalytási fenyegetőzés...

Végrehalytási fenyegetőzés megúszható így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy elég nagy összegű tartozásom, amire egy szóbeli részlet fizetési megállapodásom van. Az összeg mível hatalmas volt havi 85ezer ft volt a legalacsonyabb lehetőség. Hónapokig fizettem is szorgalmasan, de 3 hónapja elfogytak a tartalékaim és képtelen vagyok fizetni. Kaptam egy levelet, hogy ha egy hónapon bellül nem fizetem ki az egész tartozást végrehalytáshoz fognak folyamodni.


A kérdésem az, ha elkezdek havi 20ezer forintokat fizetni, akkor is megtetetik? Jelenlegi helyzetemben ez a maximálisan nélkülözhető összeg.


2021. okt. 22. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mi szerzodtunk le így nem tudjuk .
2021. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megtehetik.
2021. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szóban kötött részletfizetésnek nem tettél teljes mértékben eleget, ezért a tartozásodra bármikor végrehajtást kérhetnek.


Én csak azt nem tudom, hogy eddig miért nem fizetted a 20 ezer forintokat, ha annyit tudtál csak. Fizetési hajlandóságod megvan, ezt mindenki értékelni szokta.


Próbálj megállapodni alacsonyabb részletekben a hiteleződdel. Hátha sikerül. Ha nem, akkor várhatod a végrehajtást a tartozásra. Mindig a hitelező dönt, hogy miként hajtja be a tartozást. Ha nem vár tovább, vagy kevesli azt az összeget, amivel havonta törleszteni tudod a tartozást, akkor bármikor elindíthatja a végrehajtási eljárást, ami bizony drága mulatság szokott lenni az adósra nézve.

2021. okt. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként milyen tartozásról lenne szó?


Az sem mindegy. Mármint a lehetőségeket illetően.

2021. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szüleim vettek egy lakást 19 éve, amit ráirattak a nevemte, majd bem fizették ki se a villanyt se a közös költséget. A villanyt kifizettem, de a közös költség 6 millió forint lett, amiről nem sokkal a 18.születés napom után egy levélkében értesítettek... Apám lelépett miután lebukott, itt maradtam egyedül végzősként. El kellett mennem dolgozn, a suli is félbe maradt. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy a lakást is elveszítem a fejem fölül.
2021. okt. 23. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy a lakást is elveszítem a fejem fölül."


Ezt meg is tudom érteni. Én sem tudlak semmi jóval biztatni az esetedben.

Mindig a "hitelezővel" kell egyezkedni.


Nem ismerem egyébként a körülményeidet, de ha nem tudsz alacsonyabb részletekben megegyezni azzal, akinek tartoztok, lehet, hogy fontolóra kéne venni a lakás eladását, kifizetni a tartozásokat, és a maradékból venni egy kisebb lakást. Te magasabb értéken el tudod adni azt, mint adott esetben árverésen a végrehajtó, aki akár az ingatlan becsértékének az 50 %-áig is lemehet az árban. Ha van rá licitáló, akkor viszi a lakást akár féláron is.

2021. okt. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Apád lelépett, és hol van Anyád?
2021. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A villany tartozással nem is lett volna akkora baj, ha nem fizeted ki, ugyanis - gondolom - a szolgáltatóval a szerződést nem Te írtad alá csecsemőkorodban.


Viszont a közös költség megfizetése jogszabály szerint az ingatlan tulajdonosait terheli. Én nem vagyok biztos abban, hogy azt a tényt, hogy Te még kiskorú voltál abban az időszakban, amikor a hátralék felhalmozódott, nem lehet a javadra fordítani.


Lehet, hogy szánnék némi összeget arra, hogy felkeressek egy ügyvédet, és átbeszéljem vele ezt a tartozás dolgot...

2021. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!