Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság alatti munkavégzés?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, miként vállalhatok munkát, ha nem szűnt meg a céggel a munkaviszonyom?


Igen, amiatt lesz, hogy nem oltatom be magamat.


Köszi a válaszokat előre is!


2021. okt. 31. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Semmi nem tiltja, hogy több munkahelyed lehyen egyszerre
2021. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Sztem hosszu tavra ne tervezz, ugyis elvisz a covid"


A kérdés nem ez volt, amúgy túl vagyok már rajta, te meg csak rettegjél, és dolgozz az oltatlanok helyett, törvény már amúgy is van rá.

2021. okt. 31. 15:59
 3/11 A kérdező kommentje:

"Bár normális mmunkahelyen megválogatják a munkaerőt azért, ilyen selejtesek nem sok helyre kellenek"


Akarod mondani olyanok kellenek inkább akik bégetnek? Azért majd megnézem a sok agyhalottat, amikor már a 83. oltást fogják beléjük diktálni és örülhetnek, hogy ledolgozhatják a napi 12 órát.:D

Ment a piros neked is.

2021. okt. 31. 16:51
 4/11 A kérdező kommentje:

"Fel sem tűnik, hogy mi orvosok, kutatók, értelmiségiek már rég beoltattuk magunkat, el is magyarátuk miért és csak azok nem tették, akik ilyen könnyű betanított munkát végeznek, mint te, azaz a nem valami értelmes réteg"


Értelmiségi a gyk-n? Na feküdj vissza. :D

2021. okt. 31. 17:07
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Ezek szerint magadat sem tartod valami nagyra :)


Bocs, hogy le kell rombolnom a tévképzeteidet, hogy mi sem dolgozunk 0-24-ben, nekünk is van hobbink és a tv-ben sem csak a national geographic-ot nézzük.

2021. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Semmi nem tiltja, hogy több munkahelyed lehyen egyszerre"


Attól függ, hogy a kérdező melyik szervnél dolgozik. Van, ahol nem megengedett a többes jogviszony állami szférában.


Én úgy gondolom, ne essetek egymásnak oltottak és oltatlanok. Mindenkinek van oka arra, hogy így vagy úgy döntött. A magam részéről tiszteletben tartom mindenkinek a döntését és senkit nem fogok okolni azért, ha beteg leszek.

Ez teljesen független attól, hogy milyen végzettsége van valakinek.


Nálunk például a rengeteg értelmiségi kizárólag csak azért oltatta be magát, hogy tudjon külföldre utazni. 10-ből 8-an kizárólag ezért. Aki akkor még nem tudta, hogy egyes oltásokat nem mindenhol fogadnak el külföldön, éppen intézi a 3. oltását, hogy "befogadja a csorda".


Mindenki saját sorsa kovácsa...

2021. nov. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Itt az a baj, hogy a buta emberek más emberek sorsánam a kovácsa is ezzel és csak azért, mert képtelen egy icipici értelmet a fejébe a verni, inkább birka módjára követi a többit. A feke himlőről, kanyaróról, járványos gyermekbénulásról meg még csak nem is hallottak és büszkék is rá.
2021. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Én egy valamit nem értek. A védőoltást előre szokták adni. Nem menet közben, vagy utólag.

Ha már kanyarós vagyok, nem oltanak be. Vagy tesznek rá egy lapáttal még, hogy biztosan belehaljak? Vagy mi?!?!?!


Amikor már járvány van, védekezni kell ellene, de nem védőoltással!!!! Ugyanis, ha már átestél rajta, akkor minek? Ha pedig dolgozik éppen benned a betegség, akkor pedig nagy a veszély, ha éppen ráoltanak. Tesztelnek bárkit is, mielőtt beoltják, hogy éppen nem tünetmentesen, de beteg ugyan?


"el sem tűnik, hogy mi orvosok, kutatók, értelmiségiek már rég beoltattuk magunkat, el is magyarátuk miért és csak azok nem tették, akik ilyen könnyű betanított munkát végeznek, mint te, azaz a nem valami értelmes réteg""


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nem írom le annak a multicégnek a nevét, ahol a vezető beosztású, valamint általad értelmesnek nem nevezett betanított munkás összesen kb. 85 %-a nem oltatta be magát. Tudom, mert ott dolgozom. Értelmiségiként...

A cég közölte, hogy nem teszi kötelezővé, senkinek nincs veszélyben a munkája emiatt. Pedig biztosan neki sem mindegy, hogy mikor hányan végzik a munkát a kb. 3 ezer dolgozó közül.


A kérdezőnek pedig annyit válaszolnék, mint "munkaügyes". Ha gazdasági társaságról beszélünk, akkor ott nincs korlát. Több jogviszonyod is lehet egyszerre, de bejelentési kötelezettséged van a cég felé, hogy máshol is vállaltál munkát.

Ha nem gazdasági társaságról, hanem valamilyen állami szervről beszélünk, akkor ez kizárólag azon múlik, hogy melyik szerv az, ahol dolgozol, melyik jogszabály alapján vagy foglalkoztatva. Például egy köztisztviselő ebben korlátozva van. De ha valaki egy állami szervnél például megbízási jogviszonyban van foglalkoztatva, vagy munkaviszonyban, az megint egy más történet.

2021. nov. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó: igen, ezr az elméletet sem te találtad ki, az összes oltásellenes ezzel védekezik, mert valahol hallották ezt a h.lyeséget. Szerinted a többi járvány ellen mikor csinaltak védőoltást és mikor kezdték el az embereket oltani? Na ugye. Kár volt megszólalni. Attól, hogy a járványos gyermekbénulás már nincs és adnak oltást, ezt az előzte meg, hogy volt egy jarvany, mikor elkezdték az oldalazást.


Az értelmiségi meg nem egyenlő a diplomással és nagas beosztású dolgozóval, el kell hogy keserítselek. HR diplomával lópikulát sem értesz se a biológiához, se a járványtanhoz, úgyhogy kérlek ne is okoskodj bele, mert ez nagyon nem megy neked

2021. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Fel sem tűnik, hogy mi orvosok, kutatók, értelmiségiek már rég beoltattuk magunkat, "


Én erre reagáltam Kedves 9-es válaszoló!


" ...el is magyarátuk miért és csak azok nem tették, akik ilyen könnyű betanított munkát végeznek, mint te, azaz a nem valami értelmes réteg""


Ennél pedig csak azt éreztettem, hogy nem betanított munkásként válaszoltam a kérdésre.

Arról már nem is beszélve, hogy hányok az olyan emberektől, akik nem tisztelik a másikat. Azoktól meg még inkább, akik a munkakörük alapján ítélik meg az embereket.


És igazad van: Nem értek az orvosláshoz, azért is írtam, hogy "Én egy valamit nem értek. A védőoltást előre szokták adni. Nem menet közben, vagy utólag."


Tehát nem állítottam, hogy jó az, amit mondok, hanem ezt tapasztaltam...


"HR diplomával...

Ezt ki állította? Mert én nem.


Gyakorold még az értő olvasást, hátha sikerül. :)


Azért köszi 9-eske!

2021. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!