Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vidéki nagyvárosban saját kis...

Vidéki nagyvárosban saját kis alapterületű lakásban kb mennyi pénzből lehet megélni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a számlákat befizeti, normálisan étkezik, és ezen kívül. Más "extrákat" (kocsi, kondibérlet mittomén) nem számoltunk bele.
2021. nov. 16. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy jól szigetlet, korszerű laksában ahol alacsony a fűtési költség szerintem 70-100 ezer körül van a minimum, amiből ki lehet jönni. De persze ezt úgy hogy mindent otthon főzöl, semmiből nem a márkásat veszed, mobilból és internetből a legalapabb előfizetésed van stb. Persze az étkezés költségénél nagyon nem mindegy, hogy 45 kilós nő vagy 120 kilós kétajtós szekrény vagy.


Rezsi kis garzonra (ahogy az előbb is írtam szigetlet, kroszerű nyílászárókkal és fűtési rendszerrel) kijön 20 ezerből, ha nem túl magas a közös költség.

Telefon+internet havi 8 ezer.

Kaja napi 1500-ból simán kihozható ha nem vagy nagy étkű. Egy kg csirkemell 1200 forint, hozzá köretnek rizs (2 kg) 7-800 forint. Ez nekem 5-6 étkezésre elég, tehát 400 forint/főétel. Reggelire 3 tojás + 2 zsemle 250 forintból megvan. Uzsonnára valami péksütemény 100-120 forint a hipermarketben ahol szoktam vásárolni. Akkor az 2x400+250+100=1150 forint, meg marad is egy kicsi, vehetsz hozzá egy cukros löttyöt vagy ilyesmi. Persze nem pont ezeket kell enni minden nap, csak egy példa.

Háztartási dolgok, tisztítószerek ilyesmi nekem 5 ezerből kijön.


Szóval a rendszeres napi fogyasztás 20+8+45+5=78 ezer. Ebben persze nincsennek benne a ritkábban előforduló, nagyobb költségek (pl. elromlik a hűtő, kell pár új ruha mert a régiek elkoptak stb.)

2021. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Saját lakásban lakom Kecskeméten, a rezsi télen távhő 7000ft (nyáron 4 hónapig nem kell fizetni), víz 2000ft, gáz 1000 ft, közös költség 5000 ft, digi tv+ internet 6000 ft. Ez összesen 21.000 ft.

Kaja kb. 80ezer. 150ezernél nem szoktam többet költeni, ebbe benne van az autó fenntartasa is, meg hogy én veszem a kaját,amiből főzünk

2021. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ember és igényfüggő.
2021. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ember és igényfüggő.


Mi 55 nm lakunk, átlag 30-35 ezer a rezsink, ez már nettel és tv-vel.

Ételre kettőnkre 100 ezret költünk. Azzal sokat spórolunk, hogy mi csak otthon főzünk (diéta miatt), viszont az alapanyagaink meg emiatt drágák is.

Egyéb háztartás kettőnkre kb 15 ezer/ hó. (Vitamin, mosószer, mosogatószer, wc papír stb.)


A rezsink az egy főre sem lenne sokkal kevesebb kb 30 ezer, a kaja így fejenként 50-60 ezerre jönne ki (két főre könnyebb nagy mennyiségben főzni), háztartás talán kicsit kevesebb lenne kb 10 ezer.

Többit nem számítom, mert nem kérted.

2021. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!