Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tud tenni a webshopom ellen?

Mit tud tenni a webshopom ellen?

Figyelt kérdés

Röviden: van egy számomra idegen személy, aki a fejébe vette, hogy tönkreteszi a webshopomat. Közölte, hogy feljelent a NAV-nál. És, hogy búcsúzzak el a kis üzletemtől.

A NAV felé soha nem volt tartozásom és minden számlám (kimenő, bejövő) rendben van, úgyhogy a NAV-os fenyegetése nem érdekel.

Mit tud tenni vajon ellenem?


2021. nov. 21. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ír egy névtelen feljelentést a NAV-nak. Ők először megnézik a tőled beérkező digitális adatokat, berántják a könyvelőt ellenőrzésre, esetleg kimennek próbavásárolni hozzád. Ha mindent rendben találnak, akkor ennyi fog történni. Én szólnék a könyvelőnek, tudjon róla, valamint kiemelten figyelnék a pénztárgép üzemeltetés szabályaira, kezdve a látható helyen lévő AP-kóddal és pénztárgépnaplóval.
2021. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Megkérdezhetem egyébként, min rágott be ennyire?
2021. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sok webshop szabálytalanul üzemel: pl. elég, ha nem felel meg az adatvédelmi törvény előírásainak (ezen lehet a legkönnyebben elbukni), nincsenek kint a szállítási, fizetési feltételek, nincs feltüntetve a székhely, kapcsolat, stb.
2021. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es. Csak kiszállítás van, így nincs pénztárgépem. Mindenről elektronikus számlát állítok ki.


3-as Minden ilyesmi megvan. Az ÁSZF-et és az adatvédelmi szabályzatot júliusban írta meg egy ügyvéd.


2-es Jó kérdés. Benne vagyok egy csoportban, ami szúrja a szemét (állatvédelem). Ma elkezdett privátban zaklatni miatta. Én nem válaszoltam neki, erre azzal búcsúzott, hogy feljelent.

2021. nov. 21. 23:41
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy hallottam, névtelen bejelentésekkel már nem nagyon foglalkozik a nav, épp azért, mert minden hülye feljelentgette egymást.
2021. nov. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyeneknek az esetek 90%-ában csak a szája nagy, de lókukit se fog csinálni.

Egyébként ha értene a hálózatokhoz, akkor esetleg tudna csinálni egy DDOS támadást, de ha így lenne, akkor nem tenné, mert azt is tudná, hogy illegális és egyből ő lenne elővéve.


Röviden: szerintem ne aggódj.

2021. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Személyes átvételi lehetőséget sem biztosítasz?
2021. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es Nem
2021. nov. 22. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!