Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is elállhat egy terméktől,...

Más is elállhat egy terméktől, amit internetes áruházból rendeltem?

Figyelt kérdés

Még a 14 napos határidőn belül vagyok bőven, viszont találtam egy vevőt a termékre, így nem állnék el a vásárlástól, viszont egy 20 ezret veszítenék így is, de nem gond, mert nekem kellemetlen lenne visszaküldeni és elállni a vásárlástól, mert így is 3x másik terméket válaszottam helyette tehát nem akarok variálni és a jövőben is szeretnék még ebből az áruházból rendelni.


A kérdésem, hogy csak az állhat -e a vásárlástól, aki az adott terméket vásárolta, tehát más nem?

Nem szeretném,hogy aki megvette elállna a vásárlástól és pénzt nyerjen ezáltal.


Köszönöm.


2021. dec. 1. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem, csak te.
2021. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2021. dec. 1. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Csak Te állhatsz el a vásárlástól, hisz ez egy szerződés közted és a kereskedő között. Nem átruházható!

Ha Te tovább adod, Te leszel "szerződéses" kapcsolatban a TE vevőddel. Ott a Te vevőd állhat el a vásárlástól veled szemben. (hacsak nem úgy hirdeted meg, ami ezt alapból kizárja)


Amit viszont még hozzá tennék, nem fogod díjazni de mégis leírom, és garantáltan lepontozol, de az sem zavar.

Azért ugye érzed a zavart az erőben, a kérdéseddel, hozzá állásoddal kapcsolatban?

"Nem szeretném,hogy aki megvette elállna a vásárlástól és pénzt nyerjen ezáltal."


Egyrészt ha Te eladtad (akkor is, ha "vesztességgel") nem mindegy neked, mit csinál vele a másik, aki megvette? Miért fáj az neked, ha ő elállna (már ha tehetné) és ezzel nyerne mondjuk 20 ezret? Mert Ő megtette, amit Te nem? Tedd meg Te, és nincs vesztességed!


Másrészt, ha vettél valamit, ami nem tetszik, kicserélted háromszor, és mégsem jó, miért nem küldöd vissza, hogy kenjék a hajukra? Mert még vásárolni akarsz onnan? Miért ne vásárolhatnál onnan, ha akarsz? Mondjuk én biztos leírom őket, és mennek a levesbe.


Harmadrészt ha vettél valamit, ami feltételezhetően hibás, amiről tudsz, mégis eladod.... Nem igazán korrekt. (hacsak nem nem tájékoztatod a hibáról a vevőt. Ez esetben a hármas pont kiesik. De az első kettő még akkor is marad.)


Nem tudom a részleteket, de abból amit leírtál, nekem ez jön le, és nem túl korrekt hozzá állásnak tartom.

De lelked rajta, tégy belátásod szerint.

2021. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek eladod, annak módja van megtekinteni és kipróbálni a terméket. Ilyen esetben nincs 14 napos elállási joga, aki tőled megvette. A 14 napos elállási jog csak az internetes vásárlásra vonatkozik, amikor csak a fotón látod a terméket, "élőben" nem.
2021. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Magánszemélyek közötti, nem üzletszerű eladásnál még azokra sem.
2021. dec. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem a kérdést. Hogy mondhatná a szomszéd azt, hogy nem kéri a terméket, ha te rendelted? Jól is néznénk ki, ha rendelek magamnak akármit, az anyósom meg felhívja a webáruházat, hogy szerinte az mégse kell és ő (!) eláll a vásárlástól.
2021. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!