Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhunyt nagymamám, holnap...

Elhunyt nagymamám, holnap lesz a temetése, kötelező elengednie a munkahelynek?

Figyelt kérdés
Ugye az állam ilyenkor 2 napot ad, viszont a főnökömmel megromlott az "egymashoz hozzáállásunk", szóval ha én most beviszem a szüks. Okmányokat és szólok hogy holnapra kéne szabi, köteles elengedni a munkahely?
2021. dec. 6. 12:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Tök mindegy milyenben vagy a főnököddel, temetésre akkor is el kell engednie. Ha nem akkor fordulj a feletteséhez.
2021. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem szabadság, hanem mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól. NAgy különbség, mert előzőt a munkáltatónak engedélyezni kell, utóbbit meg nem.

Közlöd, hogy nem jössz, itt a halotti akvi, ami igazolja az egy napot, és még egyet bármikor kivehetsz.

2021. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem bármikor, mert időbeli korlátja van.
2021. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
3, nincs időbeli korlátja. Keresd meg a korlátot az Mt-ben és mutasd...
2021. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Szóval ha nekem 5 éve meghalt a nagymamám, akkor elmentem egy nap a temetésére, akkor holnap kivehetném a másik napot is és szó nélkül kötelességük lenne megadni nekem azt a napot fizetettre? Ugye te sem gondolod, hogy ez így lenne a valóságban? :)
2021. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
5, mondom, hozz hivatkozást, hogy időbeli határa van.
2021. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Én nem vagyok szakember, csak szimplán logika alapján kérdeztem, amit az ötösben írtam. Nem ismerem a törvényi szabályozásokat, de nem tartom életszerűnek, hogy pl ha öt éve meghalt a nagymamám és akkor csak egy napot vettem ki, akkor a jövő héten akár kivehetném a másikat. Te tudsz olyat linkelni, ami ezt megengedi? Vagy itt is a "ha nincs tiltva, akkor szabad" -elv érvényesül? :)
2021. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Bármilyen fura, az Mt nem szab határidőt.
2021. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Az mt lehet nem, és bármi más? Tényleg laikusként kérdezem, mert nehezen hiszem el, hogy ez tényleg így működhetne. Szóval itt nincs ilyen, hogy rendeltetésszerű joggyakorlás, vagy észszerű időn belül vagy ilyesmi?
2021. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Srácok ez nem igaz, nem jár plusz szabadság.
2021. dec. 6. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!