Hogy működhetne ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha én csinálok egy kisebb webfejlesztős, plugin írós kis csapatot és abból mi ugye bevételhez jutunk akkor abból kell adózni? Ha igen akkor mennyit és ez hogy működik? Mert hallottam olyanról hogy csak akkor kell ha a bevétel meghaladja az évi 600k-t. De holyat is hogy mindenből.

2017. okt. 9. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

" Mert hallottam olyanról hogy csak akkor kell ha a bevétel meghaladja az évi 600k-t."


Ha saját ingó holmijaidat (ruha, bútor, cipő, stb) adod el, akkor valóban évi 600 ezer ft-ig adómentes - de ez csak ingóságokra vonatkozik, szellemi termékre nem.


A fentebb említett "csapat"-ra és munkára vállalkozóit kellene kiváltani, s adózni.

2017. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csapathoz társas vállalkozás kellene, de ha nem csapatban gondolkodsz akkor 7-es adószám is elég lehet eseti megbízási szerződéssel. Akkor csak a bevétel után adózol. Te lennél a projektmenedzser, és a csapat többi tagjai csak eseti jelleggel látnák el az egyes fejlesztési feladatokat, határozott idejű szerződéssel.


Egyéb esetben egyéni vagy társas vállalkozás ( bt, kft, kkt, szociális szövetkezet, stb. ) kell hozzá. Ezt én a helyedben a 7-es után váltanám ki csak, miután pár projekten túl vagy,ami jó referenciának, vagy adott esetben pm-ként állandó havi bevételt termel, a vállalkozás működési költségeinek fedezetére.

2017. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!