Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyás esetén, a...

Kadosa István kérdése:

Fizetési meghagyás esetén, a megbízási díjat is ráterhelik az adósra? Úgy értem azon felül amivel tartozik nekem, az eljárás díját is megfizettetik vele, amit én már előre kifizettem?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert elég kicsi az összeg amivel tartoznak de már nem akarok utána telefonálni, gondoltam ez hatásosabb, viszont sehol nem találok evvel kapcsolatos infót.

2022. jan. 4. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eljárás költségeit is kifizettetheted
2022. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a fizetési meghagyásnál te mondod be a beszedendő összeget, ezért lehet. Én úgy szoktam beadni az fmh-kat, hogy a tartozás+késedelmi kamat+behajtás díja.
2022. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy:

1.- csak akkor terhelik rá az adósra, ha a meghagyás jogos

2.- ha ellentmond és bírósági per lesz belőle, netán megnyeri az adós, akkor nem kell kifizetnie.

3.- végezetül minden esetben először a fizetési meghagyást beadónak kell kifizetni az eljárás díját és csak később lehet behajtani az adóson.

2022. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, ezek teljesen jogosak hármas. De szerintem a kérdező csak az elvre volt kíváncsi, hogy ha pl neki tartoznak 10 ezer forinttal, akkor ő beadhatja-e az fmh-t 18 ezerre, hogy kijöjjön neki belőle a díj is.
2022. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. jan. 4. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!