Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon miért akarják a szüleim...

Mehmet Emir Atahan kérdése:

Vajon miért akarják a szüleim minden áron hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim hosszú éveken keresztül ingatlanokba és földterületekbe, gyümölcsösökbe fektettek. Vásároltak, adtak-vettek, sokat gyűjtöttek. A 90-es években nagy mértékben hozták az aranyat meg az olyan tárgyakat amiket csencselni lehetett Törökországból, Lengyelországból és Nyugatról. Volt egy cégük is, de azt eladták a 2000-es évek közepén. A lényeg nem ez. Sajnos nemrég elhalaláztak és édesapám tekintélyes örökséghez jutott egyedüli gyermekként.

A múltkor mondták hogy nekik munka mellett nehéz fenntartani az ingatlanokat, ezért el akarnak adni párat. Én mondtam, hogy miért nem hagyják ott a munkát és foglalkozzanak az ingatlanokkal, de hajthatatlanok. Ezután felvetettem, hogy akkor foglalkoznék én. Erre fel azt mondták hogy az passzív jövedelem és nekem munka kell.

Amin végképp összekaptunk, az, hogy ha el is adnák, nem tudják mit kezdjenek a pénzzel. Az este számoltam egy kicsit nekik. Ha mindent amit örökölt apám eladnánk (nyilván nem lehetséges mindet egyszerre, mert 14 lakásról és több hektárnyi, jó környéken lévő, belterületű, üres házhelyről, telekről van szó. Ha mindezt eladnánk, szerintem simán 1 078 000 000 Ft (kb 3 millió euró). Ne kövezzetek meg, lehet hogy jóval kevesebb vagy több, én úgy nagy vonalakban számoltam. A lényeg hogy ha a töredéke is, egy család elélne belőle egy életen keresztül. És mondtam hogy egy részét miért nem fektetik részvényekbe, állampapírba, s a másik részét felélnénk. Nem kéne dolgozzunk, nem fájna a fejünk, lenne egy nyugodt családi életünk egy életen keresztül. Erre nagy hiszti lett, hogy igenis dolgozni kell, az nem ember aki nem dolgozik 40 éven keresztül reggel 8-tól 4-ig minden nap és hogy hülyeség lenne elkölteni a pénzt. Akkor minek van? Hogy álljon egy bankban?

Mindegy, nem akarok pénzügyi gurunak tűnni, csak 19 vagyok és semmi tapasztalatom nincs. De hol nincs igazam? Miért kéne egy életen át gürizzek (és ők is gürizzenek) ha élhetnénk ebből a pénzből nyugodtan?



2022. jan. 9. 23:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ui: elfelejtettem írni, hogy ne gondoljátok hogy nekik hatalmas üzleti tapasztalatuk lenne, azért beszélnek így. Apám angoltanár, anyám pedig fényképész és rendezvényszervező
2022. jan. 9. 23:16
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Mivel az o penzuk, igy azt csinalnak vele amit akarnak.

Majd egyszer megoroklod, aztan azt csinalsz veleamit akarsz. Nagyszuleid nem irtak vegrendeletet ezek szerint, hogyx reszet rad hagyjak.


Masreszt az emberi elet nem csak abbol all, hogy ulunk a kanapen. Erdemes olyan munkat vegezni, amiben ki tudunk teljesedni. Szoval en is bajnak tartom, ha valaki semmit nem akar kezdeni az eletevel. Aki jomodunak szuletett annak megvan az az elonye, hogy nem kell a megelhetesen aggodnia, es csinalhat olyat, amihez kedve is van.

Nem kell minden gagyi munkat elvallalnia.

2022. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ők már ezt szokták meg, hogy dolgoznak,gondolom, szeretik is a unkájukat, ha most hirtelen ezt abbahagynák, akkor abba akár bele is halhatnának. Sokan meghalnak nem sokkal a nyugdíjazásuk után, mert úgy érzik belül, hogy már felesleges az életük, nincs rájuk szükség. Tehát isten őrizz, hogy abbahagyják a munkát. Keress te is egy olyan munkahelyet, ahol jól érzed magad, amit szeretsz és dolgozz annyit, amennyi jól esik, hiszen gondolom, az ingatlanokból mindig lesz annyi bevételetek, hogy úgyis futja majd, amire kell, függetlenül attól, hogy mennyit keresel.
2022. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
74%
Jajj tipikus.. "dolgozni muszáj". Mikor klasszikus értelemben vett munkám volt, akkor sem voltam előrébb, mint most.. Jó ötlet a befektetés, de ha a szüleid nem hallgatnak rád, akkor javasold nekik, hogy mivel óriási összegről van szó, próbáljanak beszélni egy ügyvéddel.
2022. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Hát barátom röviden összefoglalva, megszívtad.

Ma ingatlant eladni hülyeség. A bérleti díj a legtisztább bevétel.

Sajnos a fafejű apáddal nem lehet mit kezdeni. Jó szar életed lesz annak tudatában hogy csak akkor juthatsz pénzhez ha a fater feldobja a bakancsot. Addig meg elvárja hogy hulladék pénzért gürizzél valahol mert az az élet rendje hogy dolgozni kell.

2022. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Én azért érzem kamunak a kérdést, mert kétségbe vonom, hogy a nyilvánvalóan idős nagyszülők a haláluk előtti pár évben sajátmaguk, egyedül látták el a feladatokat. Szintén, hogy az ingatlanok körüli feladatok módszeréről az egyetlen gyerek - a kérdező apja - sohasem hallott. Szintén nehezen hihető, hogy - ha esetleg az elmúlt 30 évben csukott szemmel és füllel járt a szüleit meglátogatni - ha egy angoltanár és egy rendezvényszervező ne tudná megtalálni az ingatlanok kezelésének a lehetőségeit (kb 10 perc találni megoldásokat).

Szóval szerintem egy éretlen kisfiú polgárpukkasztósat játszik, ráadásul nem gondolta végig, mennyire illogikus a meséje.

2022. jan. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Semmi közöd a pénzhez, irány dolgoznod.



Sajnos a nagyszüleid nem vetették be a szüleidet, hogyan gazdálkodjuk a pénzzel tanfolyamra. Faluban ismerek egy ilyen ürgét, az Apja mindent felvásárolt, dolgos ember volt, a Fia meg 52 éves és mindent eladott szépen lassan, ja és mellesleg nem dolgozik.



A forint már annyira értéktelen hitvány pénz, hogy bármikor kuka lehet az értéke. Ingatlant eladni most nagy butaság.


Orbánék már euróba és dollárba rakták a lopott milliárdokat.

2022. jan. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%

A részvényeket állampapírokat én elvetném,meghagynám ingatlanban..

Százalékosan az ingatlan nem hoz annyit mint az állampapír de értéktartóbb, ezért mindenképpen maradjon az ingatlan.

14 ingatlant kezelni nem eszméletlen probléma, elég szomorú ha ez kifog a családon, főleg hogy ez azért ha nem is drága ingatlanok de közel havi 2 milliós bevételt kell tudniuk, azért meg a havi 1 napot valahogy CSAK rá lehet áldozni.


Szerintem.

2022. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Gyenge kamu Balázska!
2022. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni egy évre, hogy lássák a szüleid, hogy komolyan veszed a kérésüket. Aztán kérj tőlük 100 milliót, fektesd s&p 500ba es élj boldogan munka nélkül az osztalékból, hajrá! ;)
2022. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!