Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon miért akarják a szüleim...

Mehmet Emir Atahan kérdése:

Vajon miért akarják a szüleim minden áron hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim hosszú éveken keresztül ingatlanokba és földterületekbe, gyümölcsösökbe fektettek. Vásároltak, adtak-vettek, sokat gyűjtöttek. A 90-es években nagy mértékben hozták az aranyat meg az olyan tárgyakat amiket csencselni lehetett Törökországból, Lengyelországból és Nyugatról. Volt egy cégük is, de azt eladták a 2000-es évek közepén. A lényeg nem ez. Sajnos nemrég elhalaláztak és édesapám tekintélyes örökséghez jutott egyedüli gyermekként.

A múltkor mondták hogy nekik munka mellett nehéz fenntartani az ingatlanokat, ezért el akarnak adni párat. Én mondtam, hogy miért nem hagyják ott a munkát és foglalkozzanak az ingatlanokkal, de hajthatatlanok. Ezután felvetettem, hogy akkor foglalkoznék én. Erre fel azt mondták hogy az passzív jövedelem és nekem munka kell.

Amin végképp összekaptunk, az, hogy ha el is adnák, nem tudják mit kezdjenek a pénzzel. Az este számoltam egy kicsit nekik. Ha mindent amit örökölt apám eladnánk (nyilván nem lehetséges mindet egyszerre, mert 14 lakásról és több hektárnyi, jó környéken lévő, belterületű, üres házhelyről, telekről van szó. Ha mindezt eladnánk, szerintem simán 1 078 000 000 Ft (kb 3 millió euró). Ne kövezzetek meg, lehet hogy jóval kevesebb vagy több, én úgy nagy vonalakban számoltam. A lényeg hogy ha a töredéke is, egy család elélne belőle egy életen keresztül. És mondtam hogy egy részét miért nem fektetik részvényekbe, állampapírba, s a másik részét felélnénk. Nem kéne dolgozzunk, nem fájna a fejünk, lenne egy nyugodt családi életünk egy életen keresztül. Erre nagy hiszti lett, hogy igenis dolgozni kell, az nem ember aki nem dolgozik 40 éven keresztül reggel 8-tól 4-ig minden nap és hogy hülyeség lenne elkölteni a pénzt. Akkor minek van? Hogy álljon egy bankban?

Mindegy, nem akarok pénzügyi gurunak tűnni, csak 19 vagyok és semmi tapasztalatom nincs. De hol nincs igazam? Miért kéne egy életen át gürizzek (és ők is gürizzenek) ha élhetnénk ebből a pénzből nyugodtan?



2022. jan. 9. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

S&p500 osztaleka adozas utan havi 125ezer.

Na abbol boldogan meg fog elni tenyleg xD

2022. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez hogy jött ki előző? 100 milla esetén közel sem ennyi lol :D
2022. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A hasznos/jó szándékú válaszokat köszönöm szépen. Akik pedig nem tudtak így válaszolni... Hát többet ne írjanak. Köszönöm.

Én se értek a pénzügyekhez de ha csak ennyi lenne az ára, beletanulnék. Viszont így elég nehéz hogy eleve elvetik az ötletet.

2022. jan. 10. 21:30
 14/16 anonim ***** válasza:

#12 ugy hogy en tudok szamolni, te meg nem.

2% osztalekhozam az evi 2 millio. Minusz adok. Ha 12-vel elosztod kb ennyi jon ki.

2022. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#6, #9

Szerintem is kamu. Kivancsi lennek, hany napja regisztralt a kerdezo (Mehmet Emir Atahan), hogy feltehesse ezt a kamukerdest.

2022. jan. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15

Szerencse, hogy nem kértük a véleményedet. És hogy hány napja, azt megmondhatom: októberben regisztráltam.

1. Milyen érdekem lenne feltenni egy fiktív kérdést?

2. Miért válaszolsz ha nem tudsz érdemben a témához szólni? Inkább pörgess tovább akkor

2022. jan. 11. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!