Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,...

Kecskeeee kérdése:

Felmondtam a munkahelyemen, azt akarják, hogy dolgozzak nekik 4 órát ingyen, és utána rendes 8 órában. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, munkahelyemen felmondtam, 30 napos felmondási időmet töltöm.

Tudni illik elég sok leállás volt a munkahelyemen, több mint 2 hétre is leállt, ekkor elküldtek munkaidő keret terhére pihenőre, most elvárják, hogy ledolgozzuk nekik 12 órába, úgy hogy 4 óra ingyen munka lenne ami nekem semmi hasznom nincs. Most ezt nekem, miért kéne ledolgoznom, mikor nem az én hibámból nem tudtak munkát biztosítani?

Én már úgy vagyok vele vonják le akkor a fizetésemből, de én akkor se fogok nekik ingyen dolgozni, folyamatosan túl vagyunk terhelve, minden hétvégét bent töltünk mert "elrendelik" őket. Mikor szerződésbe az áll, hogy ~legfeljebb 2 szombatot be kell vállalni~ nem az összes szombatot ami van az 1 hónapba...

Főnököm, már megfenyegett, hogy jogi lépéseket fog tenni, miközben nem csináltam semmit és semmit se tudd felmutatni ellenem.

Még is mi a szart csináljak, menjek be 12 orazni a semmiért vagy, menjek be csak simán 8 órába? Mit tudnak ez ellen tenni?


2021. jún. 7. 02:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Az, amit a cég csinálna sok jogi aggályt felvet.


Fizetésből csak "úgy" nem vonhatnak!

Tégy úgy, ahogy a szerződésedben áll. Semmi többet! Aztán a főnök tegyen jogi lépéseket, ha akar. Nem fog akarni, mert Ő is tudja, hogy túllépi a hatáskörét.

2021. jún. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

"...elküldtek munkaidő keret terhére pihenőre, most elvárják, hogy ledolgozzuk nekik 12 órába,"


Jogos a cég elvárása, hiába pattogsz. Mellesleg olyan könnyen találsz majd új melót?

2021. jún. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Menj betegállományba.
2021. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet olyan "ügyesen" is dolgozni, hogy könyörögnek, ne menj be arra a 30 napra.
2021. jún. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Igen, tudnék egyből menni másik munkahelyre. Nem hiába mondtam föl.

2021. jún. 7. 05:48
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Ez a főnők elég buta hogy fenyegetőzik,mert azt már kényszerítésnek számít

ahoz hogy neked a munkahely nem tudod munkát biztosítani,semmi közöd. Bármilyen indokkal,is küldtek szabadságra az mindegy .

Letelt a 30-nap akkor mehetsz Isten hírével .

Még egy munkahelyen minden órára bér jár olyan nincs hogy ingyen!

2021. jún. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

6.-nak.


Nem!


Nem fenyegetőzés, csak felhívja a dolgozó figyelmét a jogi következményekre.

Ez a kötelessége. Csak a proli melós fenyegetésnek veszi.

2021. jún. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.-nek.


Öhm, kérem szépen minden napot/ hétvégét végig dolgoztam nekik, megállás nélkül.

Rendes,tisztességes dolgozó ember vagyok.


Ez a jogi következmény, egy kis részlet volt mind abból amit mondott a főnököm, és ehhez semmi köze sincs, a 12 óra munkához.

2021. jún. 7. 06:58
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha felmondtál nem tök mindegy? Menj el táppénzre aztán kész
2021. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
így van, táppénz, menjen be a franc dolgozni. én is így váltottam. kértem fizetésemelést, nemet mondtak. kértem 2 műszakot, a 3 helyett, nemet mondtak. akkor viszlát, felmondtam, 3 hét betegszabival.
2021. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!