Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az a pénz most [Magyaro...

Mennyi az a pénz most [Magyarországon 2022.] amiből meg tudsz jól, kikiegyensúlyozottan, boldogan élni, nem elrugaszkodva a valóságtól és nem kapzsi - pénzéhes emberként?

Figyelt kérdés

Azt is írd meg hány személyre vetítve és vagy pároddal összeállva, mert azért a hány személyre oszlik ell adott esetben a pénz az nem mindegy.


Olyan írjon aki meg is keresi azt a pénzt ne feltételezhetően ennyi meg annyi lenne neki az - az összeg, ha nem tényleg megéli, hogy ez elég neki.


Családi és egyéb támogatások nem számítanak bele ebbe az összegbe esetlegesen most.



2022. jan. 19. 22:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

3-an élünk 124 130Ft-os nyugdíjból.


Van saját ház, a fűtése fával történik. Az önkormányzati hirdetőoszlopra kiplakátoltuk, hogy vágási fahulladék ingyen lerakható nálunk maximum 40%-os lombhulladék tartalommal.

Ennek az lett az eredménye, hogy több zöldhulladék kezelő is ide hordta lerakásra és 18 hónap alatt kb. 35-40 évre való fát tudtunk rendre rakni a telken, az én életemben szerintem ez már elegendő lesz.

A fa+zöldhulladék, erdészeti hulladék a 3-as hulladékkategóriába tartozik lerakóhelyek 30-35eFt/tonna árban veszik át, így megérte nekik nálunk leönteni.

Az önkormányzat bírságolni akart, de meggondolta magát és ők is ide öntették. Az elmúlt 4 évben azzal küzdünk, hogy ne hozza már senki a szemetét, de néha-néha még leborítanak a tudtunk nélkül egy-két utánfutónyit a ház elé.


Számlák havi 18-20eFt a kukakirakás függvényében, élelmiszer évszakfüggően 30-70eFt, gyógyszer 6-10eFt, tankolás 2 havonta 10-15eFt.

Áramra visszaadtak 24,2eFt-ot, vízre 550Ft-ot.

2022. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Ketten élünk ~ 1,1 milliós havi nettó bevétellel egy macskával, illetve várandós vagyok. A férjem bevétele nettó 500 ezer forint, gyakorlatilag sarkítva ebből élünk, az én fizetésem a megtakarításainkat gyarapítja. Bár megélünk az ő fizetéséből, én őszintén szólva ennyivel nem tudnék elégedett, boldog és nyugodt életet élni. Ugyan kényelmesen el lennénk ennyiből is, azért az anyagi biztonságot (számomra) ez nem adja meg.

A jelenlegi bevételeink (közös) mellett anyagi értelemben abszolút nyugodalmas életet élünk, nem jelent problémát egy-egy váratlan kiadás, könnyű tervezni vele, nem kell gondolkoznunk, hogy megengedhetünk-e magunknak egy-egy nyaralást, vagy nem kell tologatni a téligumi vásárlást, simán tudtunk előre tervezni a babával kapcsolatos csökkenő jövedelemes időszakra is. Ehhez hozzá tartozik, hogy mindig törekszünk az ár-érték arányos vásárlásra, egyáltalán nem érdekelnek hóbortok, nagy márkanevek, iszonyatos leárazások, meg akciók. A lehetőségeinkhez képest (szerintem) szerényen éljük a mindennapjainkat, gyűjtögetünk családi házra és anyagi értelemben tényleg iszonyat nyugalmas az életünk. Bár van lakáshitelünk is, nem kell attól tartanunk, hogy beüt a krach és megyünk az utcára.

2022. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

Feleségemmel élek + egy kutya, gyerek nincs, nem is lesz. Havi 600-ból élünk, ami nem rossz, de nem is olyan sok, mondjuk én jóval többet keresek, mint a feleségem.

A kiegyensúlyozott élethez az kéne, hogy lehessen újra normálisan utazgatni, ami a Covid miatt még mindig nem a régi.

Egyébként idén fizuemelést akarok kérni, a feleségem meg munkahelyet váltani a jobb fizuért. Ha bejön, akkor a havi 600 felugorhat 900-ra, abból már minden happy volna.

Persze mindig van hova előre lépni, szóval egy havi 1,2 milliós nettónál már szóba jönne a lakás helyett kertes házba költözés.

2022. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%
550-750 közt alakul a nettónk, két felnőtt, két gyerek, egy kutya, két macska. Saját kertes ház, hitel havonta 78 ezer fixen, 2 autó (muszáj, nem városban élünk). Igazából panaszkodni nem nagyon tudok, mindenünk megvan, járunk nyaralni, ha nem is Bora Borára, gyerekeknek belefér sport, egyéb, mérsékelten kell nézni a kiadásokat (mondjuk egy 550-es hónapban jobban, de ez ritka). 800 ezer-1 millió nettót éreznék kényelmesnek, ha minden jól megy, idén ezt végre elérjük.
2022. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

#1: "Nettó 350 ezret keresek, párommal élek albérletben. Ebből a pénzből (fejenként) szépen meg lehet élni"

Most akkor 350-ből éltek ketten, vagy fejenként 350-ből? Illetve fejenként 2 milliót vagy összesen 2 milliót tesztek félre?

Csak mert nem jönnek össze a számok... Ha évi 2 milliót tesztek félre havi 350-ből, akkor havi 183-ból kellene, hogy megéljetek ketten, ami lehetetlen.


#2: "De más hiába keres 400-at, ha abból 150et költ törlesztőre és két gyereket tart el belőle."

400-as összjövedelemből, 150-es törlesztő mellett nem lehet 2 gyereket eltartani. Max vegetálni.


#6: "700 ezer kellene ahhoz, hogy kevésbé kelljen odafigyelnünk a költéseinkre. Amikor lesz gyerek, nyilván még sokkal nehezebb lesz."

Ha hitelt is kell fizetni, akkor nettó 700-ba is nagyon max egy gyerek fér bele.


#12: "Ehhez hozzá tartozik, hogy mindig törekszünk az ár-érték arányos vásárlásra, egyáltalán nem érdekelnek hóbortok, nagy márkanevek, iszonyatos leárazások, meg akciók."

Értelmes ember így csinálja. Minidg ár-érték arányt érdemes nézni a tartós cikkekből. Sem a legolcsóbbat, sem a legdrágábbat nem éri meg megvenni, és sok esetben a márkanév csak egy plusz költség, valós minőségi különbség nélkül (pl ruháknál tuti).

A leárazások viszont bizonyos esetben jók lehetnek. Én pl. tavaly a black friday alkalmával egy évre elegendő mosogatógép kapszulát

2022. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
...évre elegendő mosogatógép kapszulát vettem feleáron.
2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

Ketten keresünk nettó 500at.

Mi nagyon kényelmesen elélünk belőle. Lakástörlesztőnk 50 ezer, más hitel nincs.

Tudunk belőle spórolni, nyáron tengerparton nyaralni.

Teslát, nagy házat és világkörüli utat persze nem :) de ezek nincsenek is most a kívánságlistán.


Kezdetben ketten kerestünk 300at, albérletben szobát bérelve. Na az nem volt ideális, de megoldottuk.

2022. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

15# Ez igaz. Ha valakinek van helye raktározni. Nekünk nincs, így nem szoktunk nagy tételekben gondolkozni sosem. Ellenben arra odafigyelünk, hogy mindig legyen készlet, vagyis ha mondjuk akciós az egyik általam kedvelt mosószer, akkor veszek egyet, ha fogy és megint leakciózzák valamelyiket, megint veszek egyet, így egy tartalék pl. mindig mindenből van szinte, nem kell azonnal rohanni a boltba és teljesen áron megvenni, amikor elfogyott. :)


A nagy leárazások alatt pl. pont a black friday-t értettem. Nem fogok egy új kávéfőzőt, vagy tv-t venni, ha nincs rá szükségünk, csak azért, mert az újabb, vagy 10 centivel nagyobb a képátlója. Ugyanakkor, ha szükségünk van valamire és nem annyira sürgős, akkor képes vagyok kivárni egy akciót. De a glamour napokat is imádom. Egyszer vettem meg az újságot, hogy majd most jól bevásárolok pl. macskakajából. Így is tettem volna, ha nem áraznak jól FEL mindent, amiből ha lejön a kupon kedvezmény, akkor pont ugyanott tartok, mintha megvettem volna egy normál hétköznapon. Azóta ezzel sem foglalkoztam, csak jól felbosszantottam magam. :) Biztos ki lehet fogni jó ajánlatokat, de ha nekem valamire nincs szükségem kifejezetten, akkor nem bújom ezen akciók alatt az oldalakat, hátha találok valami "jó fogást". :)

12 voltam

2022. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

"Ez igaz. Ha valakinek van helye raktározni. Nekünk nincs, így nem szoktunk nagy tételekben gondolkozni sosem."

Hát, azért egy doboz mosogatógép kapszula nem foglal túl sok helyet. :) Ezekből meg olajból, üdítőből szoktam nagyobb tételben vásárolni.


"Nem fogok egy új kávéfőzőt, vagy tv-t venni, ha nincs rá szükségünk, csak azért, mert az újabb, vagy 10 centivel nagyobb a képátlója."

Ezeknek én sem ugrok be, mert egyrészt Black Friday alkalmával is csak a szokásos 10-15%-os akciók vannak, másrészt én több évre veszek cuccokat, nem cserélem évente. A TV-m 8 éves, a számítógépem 6, a telefonom 3 és nem tervezem egyiket se cserélni, mert működnek.

2022. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyedül élek, de szintén egyedül élő anyámat támogatombhavi szinten. Kb 800 ezer forintból.

Nem sok de elég.

2022. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!