Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan aki a kriptovalutát...

Van olyan aki a kriptovalutát hosszútávon a sima tőzsdés walletban tartja?

Figyelt kérdés
Szóval, van olyan, aki nem annyira profi az egészben, és csak felületesen foglalkozik vele, mimt ahogy én tervezem, hogy nem akarok külön biztonságos walletben tárolni, hanem 3 éves távra is jó nekem a binance wallet, aztán lesz ami lesz? Nem akarok ennyi felé figyelni, meg megjegyezni hatszázféle kódot, két kattintásnál többet semmiért nem szeretek tenni, szóval én csak felületesen akarok ezzel foglalkozni nem is olyan sok pénzzel. Valaki azt mondja, hogy binance walletben ne tartsunk sok kriptot. Mert ez ennyire rizikós? Muszáj mindenáron más walletbe rakni? Nem jó simán csak ott bent?

2022. jan. 29. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek, de ők vagy kis összeget tartanak az exchange-en, vagy nem tudják mi az a privát kulcs.
2022. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert olyan nagy eséllyel tud onnan eltűnni a tárolt kriptonk vagy milyen rizikó van benne azon túl hogy a tőzsde esetleg lehúzza valamikor a rolót?
2022. jan. 29. 11:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Hol érdemes akkor tárolni hogy meglegyen a kényelem is, ne kelljen megjegyezni minden sz.rt meg ide oda kattingatni, de mégis biztonságosabb legyen, mint a sima tőzsdei wallet?
2022. jan. 29. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Ledger. Annál biztonságosabbat nem találsz.
2022. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Ez egy hardveres cucc, láttam róla pár youtube videót, ahogy keresgéltem a témában, de bevallom, bár mai gyerek vagyok, értek alapvetően minden ilyen cucchoz, de nekem valahogy ennek az egésznek a működése zavaros.


Ezt hogy kell elképzelni? Adott tegyük fel 200 ezer forint értékben vásárolt Bitcoin mennyiségem Binance walletben.


Ezt a bitcoint biztonságos walletbe akarom tenni. Binanceról hova küldjem, vagy hogy kell onnan áthelyezni erre a hardveres tárcába? Hogy generálja le a privát kulcsot, meg azt a huszon valahány szavas kódot?


Illetve ha majd évek múlván el akarom adni, hogy "juttatom" vissza egy tőzsdére, ahol el tudom adni a coinokat?


Valamint ha tönkremegy ez az eszköz, akkor mi van?

2022. jan. 29. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

20 millios tetelbe tartok tozsden, api kulcsal tradelve... Siman lehet ennel sokszor tobbet is tozsden hagyni... Az hogy nem ajanlot tozsden hagyni a mt gox miatt mondjak, akkoriban semmi szabalyzas + biztositek nem volt, ma mar nem igy van. Biztositva vannak a tozsdek, minden esetbe visszafizetik a hacket. Nezd csak meg mult heten volt a crypto.com hackelve...


Az a baj hogy a kripto kozosseg nagy resze csak a cikkek cimeit olvassa el es olyan ertelmesek mint a fent kommentelok...

2022. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a Binance vagy Coinbase bedőlne, úgyis 80%-ot esne az egész kriptópiac egyből, akkor meg már szinte mindegy is. Kis tőzsdéken ne tarts sok pénzt, de a nagyokon nyugodtan. A tököm fog ETH-t tartani mainneten...
2022. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EgyGabor ***** válasza:
17%

Rengeteg tőzsde bedőlt már nem csak az MTGOX. Quadriga pár éve. Pedig az Kanadában volt és nem is kicsi, kb. 65 milliárd forint tűnt el csak ott.

[link]

És még van tucatnyi sőőt.

Úgyhogy a tőzsdén tartás erősen veszélyes szerintem. Az, hogy eddig még nem mindenhonnan tűnt el meg nem is fog az nem tudom mennyiben hasznos info.

Ha a Coinbase bedőlne miért 80%-kal menne le az árfolyam? Miért nem 70 vagy 10? (senki nem tudja, úgyhogy kár is hülyeségeket írni)

2022. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!