Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell kifizetni a vámkezel...

Hogy kell kifizetni a vámkezelést, ha aliexpressről rendeltem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 22 euró alatt nem kell vámot fizetni, de vámkezelést igen. Tehát, ha aliexpressről rendeltem, és az ÁFA-val egybe fizettem, akkor kell még mást is csinálnom? Azt mondták nekem, hogy cégtől függ és, hogy ha az áfát hozzáadja akkor nem kell utólag semmit kezdenem a vámmal, viszont én kezdek félni, mivel eddig minden rendelésnél láttam, hogy egyből hozzáadja az ÁFA-t, mikor pedig utána olvastam, nem tudtam meg belőle, hogy kifejezetten ilyenkor mi a teendő. Aki ért aliexpresshez, az segítsen legyszíves^^

2022. jan. 30. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs márxvammentesség július óta!


Olvass utana a kinaiguru.hu oldalon!

2022. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egy EUs országon keresztül jön, semmit sem kell fizetned. Ha közvetlenül Magyarországra érkezik, akkor a vámkezelés díja online 490 Ft, a postásnak fizetve 790 Ft. Ezen felül, ha a kínaiak rosszul számolták az áfát (a termékre és a valódi szállítási díjra is meg kell fizetni, ha ingyenes volt a szállítás, valamennyiért akkor is feladták, az is beleszámít), a különbözetet is meg kell fizetni. Többnyire az ingyenes szállítás miatt szokott többlet keletkezni, mert az oldalak azzal nem kalkulálnak.
2022. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2022. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

"a vámkezelés díja online 490 Ft, a postásnak fizetve 790 Ft."


És az on-line fizetést akármikor lehet? Mert a csomag a postán van, felmentem a megadott oldalra, ahol az van hogy 0 ft vám, és fizetni sehol nem tudtam, majd bementem a postára, és 800 ft kértek volna. Ki tudom még on-line fizetni, vagy arra csak egy adott időkeret volt, és mostmár megszívtam?

2022. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
E-mailben vagy SMS-ben kaptál egy linket, benne a csomagszám és a hozzáférési kód, a linken azzal tudsz belépni és online fizetni, a megadott határidőig. Ha viszont voltál a postán és nem vetted át, visszaküldik, azt már nem tudod kifizetni és átvenni.
2022. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!