Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell használni egy...

Hogy kell használni egy kriptovaluta walletet? (többi lent)

Figyelt kérdés

A kérdést általánosan fogalmaztam, mert hosszú lett volna megfogalmazni egy főkérdésben. Szóval a konkrét dolog, ami valójában érdekel:


Be akarok vásárolni Binancen, de ugye ott nem tudom mennyire érdemes hosszútávú "befektetés" esetén kriptovalutát tárolni. Gondolom kellene hozzá egy biztonságosabb kriptopénztárca.


Exodus vagy Metamask, amiről hallottam, és néztem pár tutorialt, ez tűnne a legkényelmesebbnek. Ilyen hardveres walletben nem is gondolkodom, az nagyon bonyolult lenne nekem szerintem, mégha meg is tudnám tanulni, de nekem az nagyon kényelmetlen megoldás.


Szóval egyrészt Exodus vagy Metamask érné meg jobban?


Másrészt, ha feltelepítettem egyiket mondjuk a telóra, létrehozom magát a tárcámat, elmentem és felírom azt a 12 szót, ami kell, onnantól mi van?


Adott egy tárca. Binanceról hogy juttatok oda pénzt? Ez nem derül ki nekem egyik tutorialból sem. Valahol kiolvasom a beállításaimnál a public keyt a pénztárcában, és Binancen keresztül arra a public keyre hivatkozással utalok át BTC-t?


Ha pedig rajta van a tárcámban a kriptovaluta, onnan hogy juttatom vissza Binancera?



2022. jan. 30. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd bent binancen. A telefonos hot walletek millioszor rosszabbak mint tozsden hagyni, vagy vegyel egy ledgert.

Persze ne hidd el amit mondok, kovesd be a kerdest es ird majd be ide amikor mindened elveszted egy szar wallet miatt.


Az meg hogy hogy utald ki, telon megnyomod h receive vagy vagy deposit. Kiad neked egy szamsort, binancen megnyomod h withdraw vagy valami hasonlo, beirod oda a szamsort es kuldod. Sose kuldj 1so utalasra nagy osszeget. Mindig erdemes eloszor 1 keves penzt kikuldeni hogy biztos legyen hogy jol adtal meg mindent.

2022. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor marad a binance wallet. Mondjuk így átlag felhasználói fejjel belegondolva én sem ertem miért lenne biztonságosabb egyik netes tárcából a másikba rakni, de annyira fújják páran...


Gondolom a Binance tárcának a rizikója az max annyi, ha lehúzzák a rolót nem? Elvégre kétfaktoros hitelesítéssel lépek be, szóval feltörni sem könnyebb, mint egy másik netes walletet gondolom

2022. jan. 30. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Binance kockázat:

- megszerzik a loginod keyloggerrel

- aktív sessiont ellopnak

- feltörik a binance-t és szarakodnak a kárpótlással, ha pont a te kriptódat húzzák be

- lehúzzák a rolót, ahogy te fogalmaztál (de ez már akkora cég, és olyan szintű megbecsülést érdemeltek ki, hogy nehezen tudom elképzelni... ilyen tuti nem lesz)


Hot wallet kockázat:

- vírust benyelsz és visznek róla mindent

- elveszted, ellopják a seedet


Cold wallet kockázat:

- elveszted, ellopják a seed-et



Hot walleten úgy is tudsz tárolni, hogy megcsinálod a tárcát, kiküldöd rá a kriptopénzt, majd törlöd az alkalmazást. Így gyakorlatilag ott vagy, hogy csak a seeddel tudják ellopni a pénzed. Para még, hogy ha újra felteszed a walletet, és épp van valami oda nem illő a telefonodon, akkor egyből kisöprik.


Ha az address-t megjegyzed, akkor folyamatosan rá tudsz nézni az egyenlegre. Nem mintha szükség lenne rá, de megnyugtató látni :)


De ezek a lopások egyébként nem ilyen mindennapos dolgok, gyakran lehet olvasni ilyen féle esetet, de azért nem fog garantáltan eltűnni a pénzed...

2022. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!