Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Néhány boltos/pénztáros...

Néhány boltos/pénztáros számára miért alap a készpénzes fizetés?

Figyelt kérdés

Bár jónéhány éve ahol csak lehet, kártyával fizetek, de az utóbbi időben többször kerültem a pénztáros miatt kellemetlen szituációba. Főleg kisvárosi, külvárosi helyeken fordult velem elő az, hogy még időm sem volt jelezni, hogy kártyával szeretnék fizetni, a pénztáros már le is zárta készpénzesre a nyugtát. KP-t ugye nem hordok magammal (kivéve ha előre tudom, hogy szükség van rá, mint piac, ismerőstől/rokontól tojás falun, stb), de a pénztáros nem tud nyugtát sztornózni, menjek el pénzért. Ez az elmúlt fél évben vagy 5-ször előfordult velem, meg kell adni, kellemetlen szituáció. Vajon nem tudnak az ilyeneke a RÉSZÖSSZEG billentyű létezéséről? Illetve sose értettem a "Bankkártyás fizetési szándékát kérjük előre jelezni" táblákat, ugyanis nincs alapértelmezett fizetőeszköz. Be kellene ütni a tételeket, nyomni egy részösszeget, majd itt kérdezni a vásárlót, hogy mivel óhajt fizetni (illetve itt én szoktam is mondani, hogy kártya, nem is várom meg a kérdést, de az összeget mindig).

Nyilván nem csesztetni akarom a pénztárosokat, de finoman, kultúráltan hogyan lehetne elmondani ezen típusúaknak, hogy rossz logikát követ, illetve ne a nyugta zárást használja arra, hogy kiírassa a végösszeget? Került valaki más is már ilyen szituációba?



2022. febr. 10. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy miért ne tudna nyugtát sztornózni? Törvényi kötelessége lenne.
2022. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

"de a pénztáros nem tud nyugtát sztornózni, menjek el pénzért. "


Tudnak, csak lusták jegyzőkönyvet írni. Egyszerűbb bekamuzni hogy nem tudnak és menj el te készpénzért.

Ezt velem is eljátszották, a termékeket a pénztárnál csináljon vele amit akar.

2022. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Sok helyen a főnököt kell hívni a kulccsal, hogy stornózzák a nyugtát. Nem szeretik.

De egyébként én is utálom ezt a fajta hozzáállást, mert utálom a készpénzt és még a kis pékségben a 350 forintos kenyeret is kártyával fizetem. Az ismerős helyeken már tudják, hogy kártyázok, ott nem gond, ahol meg először járok, ott még az összeg előtt szólok, hogy kártyával fizetek.


Szerintem azért van ez a berögződés, mert sajnos Magyarországon elég magas még a készpénzhasználat, különösen kisvárosban és falvakban. Nemrég olvastam, hogy "nagyot emelkedett a kártyás tranzakciók aránya, immár eléri a 30%-ot". Ledöbbentem, hogy mennyire maradiak az emberek, hogy 70%-ban készpénzt használnak...


Pár ezer forint azért mindig van nálam, ha gáz van, de én nagyon örülnék, ha úgy lenne itt is, mint Svédországban, hogy gyakorlatilag nem használnak készpénzt...

2022. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Mert a kártyás fizetésed után jutalékot kell fizetni a banknak.
2022. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy kötelessége sztornózni, és csak kifogásnak használják. Sose mentem el ilyenkor készpénzért, ha nem volt hajlandó sztornózni és kártyázni, akkor ott hagytam a pulton az árut, és bementem máshová megvenni.

De amúgy nem értem a logikát ettől függetlenül sem. Tegyük fel, nincs kártyaelfogadás és még nem is volt kötelező. Kijön a végösszegnek 6580 Ft. Mi van, ha a vevő rosszul emlékezett, és egy tízezres helyett csak egy 5000-res van nála. Ha a pénztáros nem részösszegig jutott, hanem már lenyomta a zárást, akkor sztornózhat. Ellenben elég lenne egy nyugtamegszakítás is. De ugyanez kártyánál. Részösszeg, majd csak a kártya elfogadása után nyomnám meg a lezárást előidéző gombot, nehogy besüljek, hogy nincs pénze az ügyfélnek vagy valami technikai gond van.


3-mas: én is igyekszem minél előbb jelezni a kártyás szándékomat, de azért igazán megvárhatná a pénztáros, amíg ezen dialógusig eljutnánk, és nem önhatalmúlag eldönti, mivel akarok fűteni. És abszolút egyetértek veled, ha nemigen kéne kp-t használni. 21 éves vagyok, de nekem is meglepő, hogy kortársaim 50%-a egyáltalán nem használ kártyát, legalábbis ez személyes tapasztalatom, ami nekem meglepő.


4-es: engem, mint vevőt ez nem nagyon hat meg. Tisztában vagyok ezek működésével, de ezt a boltnak kell megoldania. Annyi fix, hogy így is több pénze marad, mintha nem mennék be. Lehet, hogy nem 100 Ft haszna lesz abból, hogy bementem, hanem csak 80-95 Ft, de ez még mindig jobb, mintha be sem mentem volna. Én meg a kedvükért nem fogok kp-t használni. Egy bolt vezetőjének/tulajdonosának egy kis üzletpolitikai gondolkodással be kell látni, hogy ez nem egy nagy költség. Ha csak két feleslegesen világító izzót kiköt, máris visszahozta nullszaldóra a kártyás fizetések utáni tranzakciós díjat. Vagy nyáron nem kell 20 foknak legyen bent amikor kint 40 van, elég a 25-28 fok is. És még lehetne sorolni. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2022. febr. 10. 09:35
 6/16 A kérdező kommentje:
"mivel akarok fűteni." --» *fizetni
2022. febr. 10. 09:37
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert a kártyás fizetésed után jutalékot fizetnek a boltok. Pl. veszel egy bejglit 200 ft-ért, a bolt fizet 50 ft jutalékot, így neki a bejglid megvétele totális veszteség.
2022. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy fizet ekkora jutalékot.
2022. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

figyelj a lőtéri kutyát nem érdekli az a kis 80 ft haszon ami rajtad marad ennyiért nem éri meg kiszolgálni téged.

Már nehogy a bolt kegyen neked hálás s kis apródért.

2022. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
mert ha kicsi dolgot veszel kártyával akkor veszteséges vásárló vagy a bolt számára, ők meg profitból élnek, valahol érthető a hozzáállásuk. Te sem vennéd jó néven ha egy hónapot ingyen kellene dolgoznod.
2022. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!