Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az alkalmazottak távmunkába...

Ha az alkalmazottak távmunkában dolgoznak akkor milyen figyelő szoftvert szokás használni, hogy ne henyéljenek egy csomót minden nap, kihasználva hogy nincs ott a főnök?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 00:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell megfigyelni a munkavállalót. Ha nem vagy teljesen idióta és hozzánemértő - főnökként, akkor tisztában vagy azzal, hogy a feladat, amit a munkavállalóra osztottál, mennyi idő alatt teljesíthető. És tudod azt, hogy minek kell készen lenni 50%-os készültségi foknál, és minek 80%-nál. Tehát menet közben 2 alkalommal bekéred a részeredméyneket, és a ha a projekt általad tervezett végzési időpontjára elvégzi a munkavállaló a feladatot, akkor minden rendben van. És adod neki a következő feladatot. Nyilván van aki lazább és körülményesebb, van aki gyorsabb. Még személytől is függ, hogy ki, mennyi idő alatt, mennyi hibával végez ugyanazzal a munkával. De nem kell állandóan a munkavállaló seggében lenni. Valóban ne lazsáljon, és ne lopja ipari méretekben az időt. De ne is egy állandó futóversenynek és rohanásnak élje meg a munkavégzést. Minek figyeljem amúgy meg? Hogy napközben lassú és ásítozik. Este 10-kor meg egy óra alatt megcsinálja azt a munkamennyiséget, amivel más egész délelőtt eltötyörékel? Semmi értelme a megfigyelésnek. Egy értelmes főnök tud reális határidőket kijelölni.
2022. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, kérdező, nálunk nem szokás megfigyelni a dolgozókat akkor sem.

Arra szerződtem, hogy a rám osztott melót határidőre elvégzem, nem arra, ezt lehet ellenőrizni. Ha nem csinálom meg, akkor annak következményei vannak, amit nyilván vállalnom kell - akár a kirúgást is.

Megfigyeléssel nem menne semmire a főnökünk.

Ha meg ennyire kontrollálni akarod őket, akkor tessék, kérj tőlük fél óránként webkamerás bejelentkezést meg adj nekik otthonra laptopot, amire telepíts olyan programot, ami regisztrálja, hogy mettől-meddig foglalkozott egy adott feladattal. Biztos van ilyen is... De normális munkavállaló úgy ott fog hagyni téged, ha ez kiderül, mint a csuda.

2022. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%

bocs, előző vagyok:

"Arra szerződtem, hogy a rám osztott melót határidőre elvégzem, nem arra, ezt lehet ellenőrizni. Ha nem csinálom meg, akkor annak következményei vannak, amit nyilván vállalnom kell - akár a kirúgást is."


Helyesen: nem arra, hogy megfigyeljenek. HOgy elvégeztem-e a feladatot, azt lehet ellenőrizni

2022. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Te azzal jössz, hogy nem etikus "becsapni" a munkáltatót azzal, hogy nem dolgozod végig a 8 órát, mert x számú feladatot hamarabb elvégzek. Nézzük meg picit másképp, egy szándékosan lebutított példával!

Te úgy gondolod, hogy a napi 8 órába 100 tányér elmosogatása fér bele, ezért ezt a mennyiséget várod el egy teljes munkaidős alkalmazottól. Oké. De tegyük fel, hogy én az átlaghoz képest marha gyorsan mosogatok, de ugyanolyan jól, ezért 5 óra alatt elmosom a 100 tányért.

Mi lenne etikus szerinted?

1. Mosogassak direkt lassabban, hogy te azt lásd, hogy én biza nem henyélek?

2. Esetleg mossam el 5 óra alatt a 100 tányért, aztán te adsz nekem még 60-at, hogy kitöltsem a 8 órát? Amennyiben így van, te 60%-kal több fizetést is fogsz adni nekem, vagy azt várod tőlem, hogy ugyanannyi pénzért én 60%-kal többet dolgozzam, mint a kevésbé hatékony kollégák?

Nyilván mivel nem tűröd, hogy 8 óra helyett csak 5-öt dolgozok, az sem opció, hogy akkor ledolgozom a 8 órát, és te több fizetést adsz nekem, mert az értelmed odáig terjed, hogy hát csak 8 órát dolgoztam.

Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy mivel én gyors vagyok, 160 tányért mosok el 100 helyett, de te ugyanannyot fizetsz nekem, mint 100 tányérért? Mert hát ez sem túl etikus, hiszen én hasznosabb vagyok neked, és többet dolgozom a többieknél.

Marad az első lehetőség, direkt lassabban dolgozva munkát imitálok, hogy a hülye főnököm azt higgye, tényleg végignyomom a 8 órát, hogy ne ugasson, hogy hamarabb kész vagyok, de pluszmunkát se akarjon ingyen a nyakamba varrni, mert hát belefér az időbe.

Tényleg ezt tartod ideálisnak?

2022. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Van valaki aki a kérdésre válaszol, vagy mindenki troll?
2022. febr. 18. 00:40
 26/29 anonim ***** válasza:
80%
25: van itt aki ertelmes kerdeseket tesz fel vagy minden kerdezo egy barom?
2022. febr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
81%
Valaszoltak tobben is a kerdesre, nem szokas figyelo szoftvert hasznalni.
2022. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
81%
Na, hát EZÉRT nem működik normálisan ebben az országban a home office, és ezért nem tudunk itt rövidebb munkanapokat/munkahetet bevezetni. Mert ilyen demagóg, korlátolt emberek a főnökök. De sebaj, lassan csak kiöregszenek már.
2022. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
9-esnek igaza van: nem értem miért kell kinden dolgozoba a hibát keresni. A munkahelyen az irodában se folyamatosan robotként dolgozik mindenki mert vannak időszakok mikor kevesebb a munka vannak amikor több, a lényeg h nap végére meg legyen ami kell és el legyen küldve nem ertem hogy ha Ho van akkor miért kellene vért izzadni a gép előtt főleg ha annyi feladat sincs aznapra illetve megfigyelni ha normálisan el van végezve a munka és határidőre el van küldva
2022. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!