Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzen vagyok. Lenne gond...

Táppénzen vagyok. Lenne gond ebből?

Figyelt kérdés
Térdem miatt táppénzen vagyok vagyok de már szinte teljesen jó a térdem és szeretnék kicsit kiruccanni a városba. Nem gond ha munkahelyemről meglát valaki? Nem karanténba vagyok de van valami szabály ilyesmire hogy pl ha nem gyógyszer, élelmiszervásárlás,orvos céljából hagytam el a házat az baj?

2022. febr. 23. 16:04
A kérdező szavazást indított:
Gond
Nem gond
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Rajta van a táppénzes papíron, hogy délelőtt 9-12 között hagyhatod el a házat, vagy gyógyszerért, vagy élelmiszerért, vagy orvosért.


De szerintem senki az életben nem nézte ezt. Én sosem tartom be, mert ha beteg vagyok, akkor örülök, ha délutánra összeszedem magam annyira, hogy kikeljek az ágyból.

De igen, az kínos, ha te táppénzen vagy és meglátnak a munkatársak. Hivatalosan táppénzcsalással is vádolhatnak, de őszintén szerintem ez baromi ritka.

2022. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

“Rajta van a táppénzes papíron, hogy délelőtt 9-12 között hagyhatod el a házat, vagy gyógyszerért, vagy élelmiszerért, vagy orvosért.”

Nincs ilyen a tp papíron

2022. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még wellness/gyógyszállóba is elmehetsz. A keresőképtelenség nem házi őrizet.

Ha lenne egy home-officeos telefonos ügyfélszolgálati állásod, vagy valami hasonló, ott még dolgozhatnál is, mivel a keresőképtelenség csak adott munkakörre vonatkozik

2022. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van....

[link]

7. oldal. A táppénzes papírnak tartalmaznia kell a kijárási idő elejét és végét. Nálunk ez 9-12 óra.

2022. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!