Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használok egy programot egy...

Használok egy programot egy játék grafikai részéhez, a Manga Maker Comipo. A neten mindenfélét írnak, és nem egyértelmű, hogy van-e jogom ezzel a programmal elkészíteni a saját játékomat. Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Játékot készítek két programmal. Az egyik progit használhatom, a weboldalán is fel van tüntetve, hogy nem kell fizetnem meg semmi és kereshetek vele pénzt. A kérdés az lenne, hogy a másik programnak (Manga Maker Comipo-nak) hol tudok utánanézni, hogy felhasználhatom-e a saját játékom elkészítéséhez? Nincs leírva egyértelműen, hogy lehet vagy sem, vagy kell-e részesedést fizetnem. Vannak fórumok, ahol ugyanilyen emberkék mint én erről diskurálnak, hogy lehet-e vagy sem, de ezzel nem érek semmit, nekem valami hivatalos dolog kéne.


Nincs valami weboldal, ahol fent van minden licensz és mint a google be tudom írni a termék (program, játék, bármi) nevét és rálesni, hogy mi vonatkozik rá és mi nem? Vagy valami ilyesmi? Jogilag meg mindenhogy tisztán akarom csinálni, nem akarom megütni a bokám, meg úgy egyébként is szeretem tisztességesen, papír szerint csinálni a dolgokat... de így, hogy "nincs papír" illetve ezt is és azt is írnak, így bizonytalan az egész.



2022. febr. 25. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet használni így
2022. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A Manga Makerre gondolsz? Hol olvastál erről?


Pont ez a problémám, hogy nincs konkrétan forrás. Te azt írod, hogy nem lehet, a kövi emberke meg lehet hogy igent ír. Nem tippeket várok, ki mit gondol, hanem konkrétumokat. (Forrással, linkel, bármivel, hogy ténylegesen megbizonyosodhatsak róla)


Nem azt kérem, hogy most kezdj el keresgélni. Azért tettem fel a kérdés, hogy hátha eljut egy ehhez értő emberkéhez, aki tud válaszolni és alá is tudja nekem támasztani az információt.

2022. febr. 25. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:

A ComiPo! oldalon található FAQ alapján a program beépített dolgait közvetlenül nem használhatod fel, viszont az azokból összerakott dolgokat (pl. egy képregénykockát) igen. Tehát olyat nem csinálhatsz, hogy egy karaktert a Manga Makerből kimásolsz, és mondjuk az lesz a játékos karaktere a te játékodban. Viszont olyat csinálhatsz, hogy egy átvezető történet a Manga Makerben összerakott képregényként jelenik meg (persze ha megvetted a programot).


Itt a faq: [link]

A 32-es kérdést és az arra adott választ foglaltam össze fent. A 27-es kérdés alapján egyértelműen használhatod a Manga Makerben összerakott dolgokat másik programban, nyilván a fenti megkötésekkel.

2022. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


A játék egy egyszerű vizuális novella lesz. Alapvetően nekem referencia miatt kell a program. A karaktert bepózolom, utána lementem a képet és átrajzolom. Más színű ruhát (ami alapból nincs is a ComiPo-ban), esetleg konkrétan más ruhát rajzolok rá. Más hajat kap, arcát is megvariálom, de a karakter pózból és stílusából egyértelműen kivehető marad, hogy ComiPo az alapja.

(Ezt nem is feltétlen akarom leplezni, ha annyira meg kéne változtatnom, hogy összehasonlíthatatlan legyen a forrással, akkor már nem is használnám a progit. Tudok rajzolni, csak ezzel tudok időt spórolni, hogy így csinálom.)


De akkor így a 27-es értelmében felhasználhatom a képeket, amiket készítek, akár a képek megszerkesztése nélkül is (de ezt akkor is megteszem, mivel nem ComiPo-s grafikát szeretnék a játékomnak, meg eléggé kevés ruha is van benne).

2022. febr. 25. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit te leírsz, nekem eléggé "közvetlen felhasználás"-nak minősül, hiszen egy az egyben megfogod a ComiPo assetet, és azt változtatod meg, amit pedig nem tehetnél meg, hiszen az nem a tied. Ha csak azt csinálnád vele, amit a ComiPo-n belül lehet, majd lementenéd a képet, akkor használhatnád fel.


A pontos idézet a FAQból:

If you publish your works created by using ComiPo! Assets in other applications than ComiPo! software, you infringe our copyrights.

However, we do not lay copyright claim on your creative works (composition of characters, panels, story, scripts, etc.) as far as you use ComiPo! software legally.

2022. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Magyarán számomra használhatatlan a program.


Okés, kezdek rájönni, ügyesen kitalálták ezt, hogy ne legyen jó. A software és application egészen más. Alkalmazásban (pl képszerkesztő) nem lehet használni, de szoftverben igen (a játékban).


Egy kérdés... én nem alkalmazást használok, vagyis nem vagyok benne biztos. Van egy weboldal [link] ez egy kép szerkesztő oldal (online). Ez alkalmazásnak számít vajon? Ezzel szerkesztettem, ha ez weboldal, akkor kívül esik a tiltáson, vagyis nem egészen, hanem erről nem szólnak a szabályok.

Vagy ha kerítek egy olyan képszerkesztőt, ami nem az "alkalmazások" kategóriába esik akkor ki lehet kerülni. A google azt írja, hogy a adobe photoshop az software, ergó ha azzal szerkesztek és úgy rakom a játékba, ami szintén software, akkor nincs gond.


A kleki lényegében egy butított photoshop, nekem bőven elég amire használom (használtam?), de akkor kénytelen leszek a photoshoppal szenvedni. De ennek még bővebben utána nézek, hogy most a applications és a software között mi a különbség (mert van).

2022. febr. 25. 22:07
 7/9 A kérdező kommentje:

A [link] az web-app.

"Web application is an application that runs on web browser making use of web server."

Szóval ez így bele esik ebbe a kategóriába.


Minden alkalmazás az szoftver, viszont nem minden szoftver alkalmazás.

Szóval kell egy olyan progi, ami képszerkesztő és CSAK szoftver... de ha jól veszem ki, akkor ilyen nincs. Nem vagyok informatikus, próbálom összehalászni az infókat a netről.


Ezt valószínűleg buktam. 2 opció van még. Írok a ComiPo fejlesztőinek (az emberek azt írták a fórumokon, hogy elérhetetlenek, de 1 róbát megér), hogy a játékomból kapnak egy százalékos befolyó összeget ha megengedik, hogy használjam, ami amúgy valószínűleg nem lesz valami sok, szóval úgysem mennének bele. XD

Vagy elkezdek kézzel rajzolni és azt digitalizálom, ami többször annyi időt meg fog enni mint a jelenlegi módszer, de legalább jogilag totál tiszta.

2022. febr. 25. 22:46
 8/9 Thunderfairy ***** válasza:
Vannak ingyenes képszerkesztők is. GIMP, Krita, böven tudnak annyit mint a photoshop és ingyen felhasználhatnád a velük készült képeket. Nézz utána ennek a 2 programnak. A Krita esetén angolul nem árt tudni de a GIMP az teljesen magyar nyelven is megvan visszont gép is kell azért hozzá.
2022. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem az ingyenesség a probléma. Van ez a manga készítő progtam (ComiPo) ahol be tudom pózolni a figurákat. Ha ezt a programot használom, és ezzel készítek képeket, akkor jogilag ezeken a képeken nem változtathatok.


Meg veszek én programokat 20 ezrekért, azon ne múljon a dolog, csak ha meg veszem és még jogi problémáim lehetnek belőle ennek ellenére, akkor nincs értelme megvenni.

2022. febr. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!