Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem szokás csekket írni, mint Amerikában?

Figyelt kérdés
2022. márc. 5. 20:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az megvan, hogy 2008 ota eltelt 12 ev?

ma 00:18"


2008 + 12 = 2020


2022-t írunk, fogod? :DD

2022. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Csekk es csekk kozt is van kulonbseg.

Amire a kérdező gondol az a personal check, tehat a checkfuzetbe irsz, kitéped es azzal fizetsz. Ez ma már nem gyakori, a fiataloknak ilyen nincs, inkább az időseknek. A papirra azt irsz amit akarsz, tehat rairod hogy 10.000 dollar, fizetsz vele, aztan mikor bevaltjak utana derul ki hogy nincs eleg fedezet a szamlan. Ez miatt sokan nem is biznak benne.

A fiatalok inkabb Zelle es Venmo alkalmazasokkal kuldenek penzt egymasnak, nem irogatnak csekket.


Tolem is csak az alberletnel kertek csekket meg mikor utlevelet csinaltattam. Viszont van olyan csekk is amit ugy hivnak hogy cashiers check amit a bankod allit ki neked, es garantalja hogy van annyi fedezet a szamlan ami ra van irva a csekkre. A money order is hasonlo. Bemesz egy boltba es a customer servicenel kifizetsz egy bizonyos osszeget, egy minimalis dijat es adnak money ordert neked amivel ugy fizetsz mint barmilyen csekkel. Alberletnel is elfogadjak vagy akkor is ha utlevelet akarsz csinaltatni.

Pl mikor a mexikoinak jon a szamla hogy fizesse be a villanyszamlat, viszont neki nincs bankszmalaja mert kp-ben kapja a fizetest az illegalis munka utan, akkor besetal a boltba keszpenzzel, ker money ordert es azt kuldi el az aramszolgaltatonak. Checkfuzet csak annak lehet akinek van bankszamlaja mint ahogy money ordert is a bankod allit ki neked, a osszeget meg a szamladrol levonja.

Kp-t meg nem fogadnak el a kozuzemi szolgaltatok.

2022. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"A papirra azt irsz amit akarsz, tehat rairod hogy 10.000 dollar, fizetsz vele, aztan mikor bevaltjak utana derul ki hogy nincs eleg fedezet a szamlan."


Egyébként ezt nem is értettem soha, hogy ez hogy tud működőképes lenni. Ennyire bíznak egymásban az emberek Amerikában? Kelet-Európában egy ilyen rendszer fél napig se működne, mindenki átverne mindenkit.

2022. márc. 8. 22:06
 14/15 anonim ***** válasza:

"ezt nem is értettem soha, hogy ez hogy tud működőképes lenni. Ennyire bíznak egymásban az emberek Amerikában?"

Én a filmekből azt vettem ki, hogy igen, erről van szó: akiben nem bízik a másik, attól nem fogad el ilyen csekket, hanem készpénzt kér.

2022. márc. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért kemény büntetés jár a fedezetlen csekkekért, legalább 30 dolláros díj a bank felől, ugyanakkor jogi következményei is lehetnek, valamint a credit score-ban is meglátszódhat. Akinek egyszer fedezetlen csekket adott valaki, onnantól kezdve ott bizalom már nincs és kb. társadalmi stigmát raknak arra az emberre.
2022. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!