Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek a ma Magyarországá...

Szerintetek a ma Magyarországán lehetséges a készpénzmentes élet?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta, hogy teljesen átállok az elektronikus fizetési módszerekre, száműzöm a készpénzt. Ez lehetséges ma egy vidéki megyeszékhelyen? Vagy mindig lehetnek helyzetek ami indokolja, hogy legyen nálam valamennyi kp?

2020. dec. 20. 01:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Azért egy 10ezres csak nem olyan nehéz hogy ne bírd cipelni...
2020. dec. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
88%
Szerintem lehetséges, de akár mikor jól jöhet ha van nálad kp
2020. dec. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Még nem érett meg rá a társadalom, meg amúgy se tudsz mindent fizetni kártyával. A piacon se, vagy a szomszéd Mari nénitől ha elmész hozzá tojásért. Ha feketén jön a vízvezetékszerelő, nincs nála kártyaleolvasó. Még a legmodernebb országokban sem törölték el teljesen a készpénzzel való fizetést, akkor magyarországon hogy lehetne?
2020. dec. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Minimális pénznek kell lenni nálad,lehetőleg kisebb címletekben,sok helyen már egy ötezrest látva is úgy néz az emberre a pénztáros mint egy családirtóra...
2020. dec. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Nálam évek óta csak kártya van, mindenhol jó.
2020. dec. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Igaz,én Budapesten élek,de március közepe óta szinte csak kártyával fiztetek (98%).

Szakembereknek fizettem idén készpénzzel,ilyenkor vettem ki pénzt,egyébként nem hordok magamnál.

Teljes életet lehet így élni,nem hiányzik semennyire a kézpénz.

2020. dec. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%
Mi a tosz az a készpénz mentes étel????
2020. dec. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%
Én sem használok kp-t a megye második legnagyobb városában. Telefonos fizetős alkalmazások lefednek majdnem mindent, cserébe állandó net szükséges.
2020. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
... ja, meg NFC.
2020. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Azt mondom, hogy 90%ban igen. De egy kisboltban ahol nincs kártyás fizetés, szerelőknek, egyes taxikban, automatákban (pl. üditő) stb. elkerülhetetlen, így azt javaslom, hogy egy minimális összeg (szerintem elég egy ezres) legyen nálad. Telefontokba simán elfér
2020. dec. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!