Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nők negyven éve. Igazságtalanság?

Nők negyven éve. Igazságtalanság?

Figyelt kérdés
Az öregségi nyugdíj korhatárt megemelték három évvel, a nők kedvezményes negyven évét nem.
2022. márc. 11. 06:09
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Most azt akarod, hogy a nők is dolgozzanak tovább? Nem mindegy neked? A nők szinte minden téren hátrányban vannak, főleg a gyerek miatt, hát akkor legyen már vmi előny is.

Egy igazságos világban tényleg nem lenne ez igazságos, de így örülök neki. A másik meg, hogy régen 55 éves korban elmehetett anyósom nyugdíjba, na az mekkora igazságtalanság volt.

2022. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, Balázs....
2022. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Szülj 1-2 gyereket, vállalva a terhesség és szülés minden kockázatát, és az azokból visszamaradó esetleges szövődményeket! Aztán cidrizz kisgyerekes anyaként, hogy megmaradjon az állásod, vagy hogy így kapj valahol egy normális pozíciót, mert ugye hiába vagy képzett és rátermett, ha van egy gyereked, máris nem vagy olyan érdekes egy álláshirdetésen...

Ha sikerül is valami, nőként nyeld le a békát, hogy kevesebbet keresel ugyanazért a munkával, mint az, akinek golyói vannak.

Aztán 40 év múlva szállj magadba, és örülj a korkedvezményes nyugdíjadnak!


Édesanyád roppant büszke lehet rád.

2022. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Cserébe alacsonyabb lesz a nyugdíjuk. Aki nők40-el elmegy nyugdíjba annak a többsége hamar rájön, hogy jól átverte a kormány.
2022. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Régebben én sem értettem miért ez a megkülönböztetés, aztán szültem 3 gyereket. Most már értem. Szerencsére mindenki egészséges, de nem mondanám, hogy nem viselte meg a szervezetemet, sajnos több egészségügyi, mozgásszervi problémám van azóta, pedig még 40 éves sem vagyok. Vagyunk páran nők, akik így sem lesznek sokkal előrébb. Mire befejeztem a tanulmányaimat, lediplomáztam, állást találtam, mire meglesz a 40 évem majdnem 65 leszek én is. De ki tudja mi lesz addigra.
2022. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szállj magadba. A férfiak életkora alacsonyabb, mint a nőké, sokkal hamarabb halnak, mint a nők és sokkal többet kell dolgozniuk. Nagyon sokan meg sem érik a nyugdíjat. A férfiak akár 10 évvel is többet dolgoznak a nyugdíjkorhatár betöltéséig, mint a nők, és lássuk be 60 fölött a fizikai munka nem leányálom, hát még ha bele is rokkan az ember. Feltéve ha alkalmazzák ugye.
2022. márc. 11. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:
3%
Aki a szülés miatt jajong az ne felejtse el az ezzel járó ajándék 30 milliót se! Szemérmesen elhallgattátok kedves 3-as és 5-ös.
2022. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 7-es: és aki nem óhajtott élni a csodálatos "ajándék 30 millióval", azzal mi van? Az jajonghat továbbra is a szülés miatt? :D

6-os: a férfiak többet keresnek, mint a nők, és a szülés miatt nem esnek ki a munkából évekig. Sokkal stabilabb hátterük van, nem akad meg a karrierjük a gyerekvállalás miatt, és nem kell azon görcsölni, hogy meg lesz-e még a munkahelyük a GYES után is, de látom, nálad az ilyesmi nem szempont, csak a nők ne menjenek el 40 évvel nyugdíjba...

Van egy olyan rossz érzésem, hogy troll vagy.

2022. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Becsapják a nők 40 éve nyugdíjba vonulási lehetőségével a nőket? Mégis mindenki iszkol a negyven évvel nyugdíjba. Egyébként meg sokan dolgoznak tovább a nyugdíjba vonulás után, hagy ne folytassam...
2022. ápr. 10. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!