Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be mernétek-e vállalni így?...

Be mernétek-e vállalni így? Autóhitel... 20 éves autót cserélnénk.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szituáció a következő. Agglomerációban élünk, van egy hitelmentes lakásunk (örökség, önerőből vett).

Ketten a férjemmel havi netto 800 ezret keresünk.

Úton a gyerek-ősszel érkezik.

Van megtakarításunk 3-5 millió között (egy kisebb hányad lakáscélú a többi állampapír).

Szeretnénk autót venni:használtat. Olyat, amit nem kell állandóan apró darabokban cserélni alkatrész hiba miatt.

Férjem 10+éves kocsikat nézeget- 230 ezer futott km-rel 2 millió körül, de mondtam neki, hogy nyújtózkodhatunk tovább is- csak legyen végre egy jó autó, ami nem hagy cserben reggel induláskor.

Azt mondja az felesleges pazarlás lenne- csak a jó ajánlatot kell kifogni-meg az autószerelő barátja majd segít.

Szerintem 3-4 milliós kategóriában egy megbízhatóbb autót simán megengedhetnénk magunknak-és tudom, hogy így is ki kell fogni a jó konstrukciót egy adott modellből is. Ő erről viszont hallani sem akar.

Ti bevállalnatok egy dragábbat, jobbat hitelre is (önerő kb.2.5 millió), vagy vennétek egy régebbit és legóznàtok rajta?



2022. ápr. 24. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Igen bevállalnám
Nem, hitelmentesen a biztos
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Megkérdezhetem milyen logikai összefüggést látsz az autó ára, és megbízhatósága között?
2022. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

[Úton a gyerek-ősszel érkezik]

Provokatív kérdés, a babapetéző ajándék 10 milliókra nem jogosultak hergelésére lett kiírva, jelentettem az adminnak.


"Köszönjük, moderátoraink rövidesen törlik a szabályzatba ütköző kérdést"

2022. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Néztem amiket a férjem nézegetett és hát... 220 ezer km- felmatricázott autó (vmi futárcég autója volt) totál széthajtott.

Mindenképp szívómotoros benzinest szeretnénk, de nem ezeket a széthajtott példányokat vinném el.

2022. ápr. 24. 14:39
 4/15 A kérdező kommentje:
De miért törölteted? Köszi :/ csak az autóvásárlásról szólt a kérdés, milyen babapetéző támogatás?
2022. ápr. 24. 14:41
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Azt kell venni ami jó és belefér a keretbe.


Nekem van egy 20 éves hondam ujonnan vettük már csak azért tartom meg mert kíváncsi vagyok mikor megy tönkre benne végre valami. 800e Ft ha lehet az értéke. Jelenleg 21 év hibamentesen, de már kifúj a kipufogo de még jó. Semmi se volt cserélve benne az olajokon meg 10 éve egyszer vezérműszíj. És talán az 5 gyertya cserebol ha 2 volt sokat mondok.


Van egy kia suvom 6+ milliót ér most , kéne rakolteni több mint 1 milliót, akkor talán jó lenne.


Van egy 7 éves Mazda 6om az is megbízható de 4 hónapos kora óta nálam.


Látszik, nem az ár a döntő .

2022. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyikőtöknek sincs igaza. A férjed széthajott, szar autókat nézeget, ezeknek biztos, hogy ezer baja lesz. Te viszont fölöslegesen drágán néznél nem sokkal jobbakat. Az a baj, hogy egyikőtök se az ár-érték arányt nézi, kizárólag az árat.

A férjeddel abból a szempontból jobban egyetértek, hogy simán lehet 10+ éves autókból tök patent állapotút találni 2 millióért, csak az a baj, hogy ő nem ilyeneket néz. Szóval benzinesből pl. 200 000 km fölöttit biztosan nem vennék, pláne ennyiért. De jó alaposan megfontolva én inkább kp-re vennék 2 milláért egy öregebb autót, minthogy adjak 3-4 milliót hitellel egy olyanért, ami pár évvel fiatalabb, de semmi sem garantálja, hogy nem lesz annak is minden baja.

2022. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
De miért ragaszkodtok ilyen jövedelem mellett használt autóhoz?
2022. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha már hitelre vennék 4 misi fölött autót, akkor az új autó lenne.
2022. ápr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Jolmegmondom-vagynem ***** válasza:
70%

Minden autóval legózni kell(ene).


Mivel a kopó / fogyóalkatrészekkel nem tudtok mit kezdeni.

Gyári ajánlások szerint a motorolajat / szűrőt is évente cserélni kell, de ha jót akarsz a kocsidnak gyakrabban cseréled, hogy tisztuljon a kokszosodástól.

A gumikat is téli-nyári szezonban cserélni kell, már csak a centírozás miatt is köszönhetően a tökéletesen tükörsima fővárosi / egyéb magyarországi utaknak. Fékbetétek átlag 18-26 hónapot bírnak napi 50 km használat esetén akárhogy is kíméled, generátorszíj, klíma hosszbordásszíj csere is kb 3 évente ajánlott köszönhetően a környezetvédelmi "önlebomló" gumi / szilikon keverékeknek a 2014-es EU szabályozás bevezetése óta.


Nem beszéltem még a rengeteg egyéb gumialkatrészről, gömbcsukló, tengelycsukló porvédőkről gumiharangokról, kipufogó felfüggesztő papucsokról amiket szépen agyonvág két három tél alatt a sóslé és az egyéb kitudja mi amiket "környezetvédő síkosságmentesítő" gyanánt kiszórnak az utakra.

És kimaradt még a válaszomból a meglepően sok "gagyialkatrész" gyártó is, akik kitudja milyen minőség alapján gyártanak bármit is, de egy évig sem bírja.


Új kocsinál kötelező szervíz /átvizsgálás van "jóárasítva", nem biztos, hogy jóljársz ezzel mivel ritkán társul lekiismeretességgel.


Más szemszögből nézve: Láttam mnár olyan "szalonautót" amit a Lágermax trélere kavicsfelverődéssel repedt szélvédővel hozott be a kereskedésbe, szóval a kocsi egyből szélvédőcserével kezdett a kereskedés szervízében miepőtt az első tulajdonoshoz került volna, ami ugye sosem derül ki.

Ahogy az sem ha a "gyári visszahívás" miatt már a kereskedésben cserélnek rajta főalkatrészt.. Kézzel tutymákolják azt amit robotok raktak össze...


Összegezve egyébként sem értem, hogy havi 2X400 ezres nettó bevétel mellett milyen problémát jelentene egy (kortól függetlenül) megbízhatóbb autó általános szervízköltsége?


Egyébként az autók kényelmi és egyéb szolgáltatásaiban sem ártana elmerülnöd, mert a "kényelemnek" ára van, főleg a műszakivizsgákon ahol minden gyárilag beépített rendszernek, főleg ha biztonsági rendszerről van szó, kifogástalanul kell működnie.

A konstrukciós hibákra gondolok és a "tervezett elavulás" csapdáira.

Pl: kettős tömegű lendkerék, gyenge alvázvédelem a lehelletvékony galvanizálás miatt (5 éves kocsi rozsdásodik), triptronik váltók, amiknek a rákfenéje, hogy félig elektronikus vezérlésűek a nagyobb pontosság és a könnyebb kezelhetőség miatt, de a vezérlőpchipp hűtését már letojták, szóval ha megsűlne az felér egy váltócserével.


Biztosan lesz aki tőlem jobban érteni fog ehhez, vagy leírja / kritizálja a szakmailag felületes véleményem, de mivel én nem vagyok autószerelő, csak dolgoztam már műhelyben így úgy vagyok vele, hogy a legjobb kocsi a legegyszerűbb kocsi! Amit otthon megszerelsz, vagy egyedül félretolsz az útszélére, nem egyből autómentő kell 50 ezerért, mert beblokkolt az elektronikus fék és meg se lehet mozdítani a kocsit csak ha daruval emeled.

Egyébként a lengéscsillapítók sem bírnak többet 4-5 évnél a magyar utakon.

A négy darab cseréje futómű hozzáállítással pedig már jóval 200 ezren felüli buli.


Vagy tojhatsz mindenre és talán átlökik a műszakinál a 66% os lengéscsillapítóval meg a féligkopott fékbetétekkel is a kocsit amik még a határértékeknek egy hajszállal felette vannak, te meg nem érted majd miért szakadt le a kipufogód, meg a veseköved mire hazaérsz a melóból.


Legjobb autó a céges autó, főleg ha elektromos, és ingyen töltheted a cégnél! Na az valóban NULLA forintba kerül, hacsak nem bírságol meg a tányérsapka bajnok.

2022. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jolmegmondom-vagynem ***** válasza:
52%

Ja és van egy 23 éves mazdám 80 ezerért vettem autószerelőtől két éve napihazsnálatban járok vele, meg egy 26 éves daihatsum amit 6 éve használok, de jelenleg futóművezni kellene (fél éve pihenget).


A két kocsim együtt nem került 300 ezerbe + adók, terhek, illetékek, új akksik gumik, szíjjak.

Kétszer jártam meg a húszéves csotrogánokkal közép olaszországot kéthetes nyaralások keretében, szóval már többet költötem benzinre / km-re mint az összes egyéb költségre, és én ezt értem autóhasználat alatt. Előző voltam.

2022. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!