Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be mernétek-e vállalni így?...

Be mernétek-e vállalni így? Autóhitel... 20 éves autót cserélnénk.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szituáció a következő. Agglomerációban élünk, van egy hitelmentes lakásunk (örökség, önerőből vett).

Ketten a férjemmel havi netto 800 ezret keresünk.

Úton a gyerek-ősszel érkezik.

Van megtakarításunk 3-5 millió között (egy kisebb hányad lakáscélú a többi állampapír).

Szeretnénk autót venni:használtat. Olyat, amit nem kell állandóan apró darabokban cserélni alkatrész hiba miatt.

Férjem 10+éves kocsikat nézeget- 230 ezer futott km-rel 2 millió körül, de mondtam neki, hogy nyújtózkodhatunk tovább is- csak legyen végre egy jó autó, ami nem hagy cserben reggel induláskor.

Azt mondja az felesleges pazarlás lenne- csak a jó ajánlatot kell kifogni-meg az autószerelő barátja majd segít.

Szerintem 3-4 milliós kategóriában egy megbízhatóbb autót simán megengedhetnénk magunknak-és tudom, hogy így is ki kell fogni a jó konstrukciót egy adott modellből is. Ő erről viszont hallani sem akar.

Ti bevállalnatok egy dragábbat, jobbat hitelre is (önerő kb.2.5 millió), vagy vennétek egy régebbit és legóznàtok rajta?



2022. ápr. 24. 14:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%
Én biztosan új autót vennék. Nem szórakoznék a használttal, ha már hitelt vennék fel.
2022. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Jolmegmondom-vagynem ***** válasza:
27%
Na és ha összetörnek?
2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Jolmegmondom-vagynem ***** válasza:
54%

Állóhelyzetbe / ismeretlen tettes, vagy tegyük fel a te hibádból...

Azt olyankor egybe kéri a bank... Nem?

Vagy mit számít az a plusz évi 300 rongy full Casco ami fedezné?

Ha esetleg ellopják a kocsit azt már elképzelni sem tudnám, hogy olyankor a hiteles kocsinál mi a helyzet.

2022. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Erre van a casco. A miénket gazdasági totálkár esetén teljesen finanszírozzák, mindegy milyen okból történt. Lopás esetén is térít.
2022. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

SZánjatok rá kb 5-6 milliót, ennyiből már ki lehet fogni pár éves, alig használt, éppen bejáratott autókat, amikre pár évig biztosan nem kell költeni olajcseréken, és kopó alkatrészeken kívül.

Mi is így vettünk 2019-ben egy 2 éves autót 40 valahányezer kilométerrel, az új ára feléért, és azóta is hibamentesen üzemel.

2022. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!