Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki megtudja a kártya...

Ha valaki megtudja a kártya adataimat, vásárol is vele. De aztán az idő közben lejár, akkor már nem tud mit kezdeni vele?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 15:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 a kp-felvet limitje barmelyik normalis netbankos appon kulon allithato, a vasarlasi limittol fuggetlenul.
2022. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 VikATanacsTalan ***** válasza:
@3: "de kell hozza a 2. azonositas, amit ugye sms-ben vagy app-ban kell engedelyezni." Normál esetben igen, de vannak kereskedők, akikre nem vonatkoznak a szabályok. Nagyon durva, de ez az MNB hivatalos állásfoglalása. (Panaszt tettem egy kereskedő ellen, mivel nem kellett semmiféle ellenőrzés, amikor neten vásároltam tőlük; egyszerűen levonták a kártyámról a pénzt. Bőven a MiFID II szigorítások életbe lépése után.)
2022. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Utananeztem: az EU-n belul nincs ilyen hogy 'nem vonatkozik ra a szabaly', kotelezo a 2FA-t alkalmazni. Kivetel, ha a) a kereskedonel korabban regisztraltad a kartyadat vagy b) alacsony osszegrol van szo, utobbi tipikusan paypass-os fizetesekre vonatkozik es a bank hataskore eldonteni, hogy ad-e egyaltalan lehetoseget kivetelre.
2022. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Meton ***** válasza:
Ha vásárol vele, azt buktad, de láthatod és tehetsz is ellene. Ha lejár a kártya, az önmagában nem elég, szükséges az új kártya érvényesítése, addig a régi marad érvényben. A letiltás nincs ingyen, nem olcsó és nem is azonnali, ha jól tudom. De ha vásároltak vele, akkor nincs sok választásod. A pin-t érdemes megváltoztatni, vagy amit tudsz, azzal ingyen megakadályozhatod a következő vásárlást. A limittel is lehet szórakozni. Vagy letilthatod a netes vásárlást.
2022. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!