Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan vasarlasnal mi a menet?

Ingatlan vasarlasnal mi a menet?

Figyelt kérdés

Ingatlan vasarlasra keszulok. Keszpenzben szerettem volna fizetni (szerencses vagyok, a csalad segitett volna kolcsonnel, nekik fizettem volna vissza, nem a banknak), olyan feltetellel, hogy nekem nem surgeto bekoltoznom, de akkor addig béreljek vissza az ingatlant. Ezt az eladok nem szeretnek, olyan felteteleket diktalnanak, amire nem voltam felkeszulve.

06.08-ig kernek az ingatlan 13%-at

07.25-ig 40%-ot

08.25-ig 47%-ot

09.15-en tortenne meg a kozmuvek atirasa, tulajdonjog rendezese

Penz atadas termeszetesen csak ugyved elott tortenne. Ezt tegnap este otlottek igy ki, nekem ma estere valaszolnom kellene hogy elfogadom-e igy, de este 8-ig dolgozok, meg ugyvedhez sem tudok menni. Van barmilyen veszelye ennek ram nezve? Buktatok? Mas is intezett igy ingatlan vasarlast? Nekem fura, hogy majdnem 2 honappal azelott adok 53%-ot, hogy az ingatlan legalabb csak reszben a nevemre kerulne.


2022. máj. 20. 07:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egy csomó kp-t tervezel kiadni, akkor nem az lenne a minimum, hogy ügyvédet keresel és az asszisztanciáját kéred?


Gondolom nem ma este 8-ig akarsz fontos döntéseket meghozni. Ha az eladó nem tud várni, akkor így járt.

2022. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ennyi szuper jó vagy olcsó ez az ingatlan, hogy nem találnál még egy ilyet? Vagy miért nem küldöd el őket a ptsába? És veszel egy ingatlant a saját feltételeid mellett.
2022. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sztem nagy felelotlenseg csaladtol kerni kolcson ennyi penzt. 10-15 evig akarod a csaladnak fizetni vissza...?


Ha betennek PMAP-ba tobb szazalekot hozna az mintha a banki hitel lenne. Banki hetelek most kb 5.5% kornyeken mozognak, pmap most 6.5 es jovoben 10+ lesz, szoval siman annyit kene csinaljanak hogy megveszik a pmapot es 1 ev mulva ingyen odadjak neked a penzt mert talaltal nekik egy jovedelmezobb befektetest...


Az eladorol, aki ennyire surgeti azzal valami gaz van. Eloszor is nem adunk semmi penzt senkinek ugyved nelkul, masodszor meg eloleg ilyensmi le volt beszelve? Mi van ha az elado 06.10-en azt mondja h bocs de talaltam valakit aki dragabban megvenne? visszaadja neked a penzt? Ezt elolegnek szoktak hivni es kotelezik az eladot hogy duplajat fizesse vissza ha o elall, szinten teged is koteleznek ha elallnal akkor buktad...


Beszelj ugyveddel o felvilagosit, hanem jol at leszel bacva

2022. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megoldható de ügyvéddel beszéljetek át
2022. máj. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam, minden penz atadas ugyved elott tortenne, es igen, ma este 8-ig varjak, hogy nekem ez igy megfelel vagy nem.
2022. máj. 20. 09:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Már most engedd el...


Nem fognak kiköltözni határidőre a teljes vételárat meg kifizetted, innentől kezdve várhatsz éveket is mire ki tudod őket rakni az ingatlanból, miközben fizeted rájuk a közüzemi tartozásokat is.


Egy normális ügyvéd nem fogja tanácsolni, hogy ilyenekbe bele menj, a vételár utolsórésze birtokba adáskor jár, ha meghiúsul úgy meg kötbér köteles lesz.


Eladóként mondom, én a héten adtam el az egyik felújított ingatlanom kp-s vevőnek.


1% foglalót ( 200.000-et ) adott, onnantól kezdve nálam pattog a labda.

Energetika ma lett kész, jövő héten szerződés. Adásvételikor kérek 14.800.00-at még.


Nem tehermentes, van rajta a vállalkozásomnak 3 milliós telephelyfejlesztési mikrohitele, hitelmoratóriummal.


Igy ebből fizetem ki, 15 napon belül ha szerencsém van a Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ki is adja a Földhivatal felé a törlési lehetőséget, majd onnan még 7-21 nap mire törlik a jelzálog jogot és tiszta a tulajdoni lap.


Birtokba adás csak azután lehet, mérőórák leolvasással, közüzem átírással.


Ekkor lesz esedékes a kulcs átadással együtt még a vételár 25%-a, ami napi 20.000-el ketyeg lefelé, ha nem költözök ki a megjelölt határidőre ( június 30 ) és ekkor is kell lekérni egy tulajdoni lapot, a tehermentesség igazolására.


Júni 30-ig kell kifizetnie a teljes vételárat így, a már átadott ingatlanra.


Én meg az összes egyéb hitelt a másik telephelyre, meg diákhitelek ( D1, D2, D3 ) még a hitelmoratórium alatt. Amivel nyerek most sokat a kamatokon, és a megszűnő 15 éves törlesztőkön.


Ami marad ( kb 6 millió ) , az meg a már tehermentes másik két ingatlan felújtására, fejlesztésére megy 50% pályázati önerőnek idén és jövőre.


Állampapírt meg felejtsd el, ha ingatlant akarsz venni :-)

2022. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szoktak ilyet kérni, gondolom nekik is valamit fizetni kell.


Én őszintén felvennék hitelt. A bank kevésbé fogja hagyni, hogy valami nagyon gáz dolog legyen, ha sok pénzt bukhat rajta. A szerződésbe meg írasd be, hogyha a lakás miatt bukod a hitelt, akkor visszajár a foglaló.


Az első félévben kifizesz mondjuk 150 ezer kamatot, aztán előtörleszted a maradékot.

2022. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miert kell elfelejteni az allampapirt? Egyebkent nagyon koszonom, ez igazan hasznos valasz volt.
2022. máj. 20. 11:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 13%-át átadnám foglalónak, a többit max ügyvédi letétbe, amit megkapnak a tulajdonjog átruházásakor.


Egyébként elgondolkodnék, hogy megéri-e ez így és lehet, hogy inkább egy másik házat néznék.

2022. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan visszaírhatod, hogy az árral elégedett vagy, de az ütemezésről szeretnél még beszélni. Vigyél szülőt, nagybácsit vagy valakit, menj át teázni vagy jöjjenek ők és beszéljétek meg.


Én pl. ha biztosan tudom, hogy az én foglalóm egy másik lakás foglalójába ment be, és nekem nem sürgős a kiköltözésük, és fizetni fognak kötbért, akkor simán belemennék, ha látom, hogy tisztességesek. Fontos, hogy legyél széljegyre bejegyezve.


Ha simlisek, akkor nem biztos, hogy érdemes tőlük venni.

2022. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!