Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan vasarlasnal mi a menet?

Ingatlan vasarlasnal mi a menet?

Figyelt kérdés

Ingatlan vasarlasra keszulok. Keszpenzben szerettem volna fizetni (szerencses vagyok, a csalad segitett volna kolcsonnel, nekik fizettem volna vissza, nem a banknak), olyan feltetellel, hogy nekem nem surgeto bekoltoznom, de akkor addig béreljek vissza az ingatlant. Ezt az eladok nem szeretnek, olyan felteteleket diktalnanak, amire nem voltam felkeszulve.

06.08-ig kernek az ingatlan 13%-at

07.25-ig 40%-ot

08.25-ig 47%-ot

09.15-en tortenne meg a kozmuvek atirasa, tulajdonjog rendezese

Penz atadas termeszetesen csak ugyved elott tortenne. Ezt tegnap este otlottek igy ki, nekem ma estere valaszolnom kellene hogy elfogadom-e igy, de este 8-ig dolgozok, meg ugyvedhez sem tudok menni. Van barmilyen veszelye ennek ram nezve? Buktatok? Mas is intezett igy ingatlan vasarlast? Nekem fura, hogy majdnem 2 honappal azelott adok 53%-ot, hogy az ingatlan legalabb csak reszben a nevemre kerulne.


2022. máj. 20. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Röviden:

Mert az állampapír kamata és árindexe nem haladja meg az ingatlan árindexét.

2022. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Valasz Nem

Az a helyzet ami rovidhataridos az azert van hogy nekik kedvezzen.

Ugyvedre hivatkozva dontenek kesobb

Nincs sos ilyen osszegeknel!

2022. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ezt elolegnek szoktak hivni es kotelezik az eladot hogy duplajat fizesse vissza ha o elall, szinten teged is koteleznek ha elallnal akkor buktad..."


Ez nem előleg, hanem foglaló. Az előleg visszajár, ha nem jön létre az ügylet. A foglaló nem.


Nem fizetném ki előre az ingatlan teljes vételárát úgy, hogy nem adják az utolsó részletnél birtokba azt.

Hitelt pedig semmi pénzért nem vennék fel, ha a rokonok is tudnak kölcsön adni.

2022. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!